Україна подякувала Канаді і Австралії за санкції щодо РФ через будівництво Керченського моста

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба подякував Канаді та Австралії за санкції щодо громадян РФ й російських компаній через будівництво Керченського моста.

Випробування Керченського мосту під навантаженням Фото: most.life

«Я вдячний Канаді та Австралії за додаткове підвищення для РФ ціни за триваючу окупацію Криму і масові порушення прав людини на півострові. Кампанія з постійного підвищення санкційного тиску на Кремль триватиме до повного відновлення територіальної цілісності України», – написав Кулеба.

Канада доповнила список санкцій за окупацію і незаконну анексію Криму РФ: в нього потрапили двоє фізичних осіб і чотири юридичні особи. Нові санкції узгоджені з діями, розпочатими Європейським союзом і Великобританією. Також вони оголошуються в координації з Австралією.

Під санкції потрапили:

Генеральний директор «Гранд Сервіс Експресу» (оператор залізничного сполучення Росії з Кримом) Олександр Ганов;
Глава «Мостотрест» Леонід Риженькін;
ВАТ «Ленпромтранспроект»;
ФГУП «Кримська залізниця»;
«Кримська перша страхова компанія»;
ВАТ «Управління будівництва залізниці Беркакит-Томмот-Якутськ».

Обмежувальні заходи – заморожування активів і заборона на торгові операції в Канаді.

МЗС Австралії уточнює, що всього з 2014 року в санкційні списки Австралії внесені 168 фізичних та 52 юридичні особи з РФ.

Індивідуальні санкції Євросоюзу вперше були введені 17 березня 2014 року і постійно продовжуються на півроку. Зараз вони діють до 15 вересня 2020 року. 18 червня 2020 року Рада ЄС продовжила до 23 червня 2021 року обмежувальні заходи, введені у відповідь на незаконну окупацію Криму і Севастополя Росією.  29 червня 2020 року Рада Європейського Союзу продовжила ще на шість місяців – до 31 січня 2021 року – санкції проти окремих секторів російської економіки. Ці обмежувальні заходи були введені ЄС у 2014 році у відповідь на дії Росії по дестабілізації ситуації в Україні.

Нагадаємо:

  • Міст через Керченську протоку Росія почала будувати після анексії Криму в квітні 2015 року. Генпідрядник будівництва мосту – компанія «Стройгазмонтаж» росіського мільярдера Аркадія Ротенберга. 1 вересня 2016 року Мінфін США розширив санкції проти фізичних та юридичних осіб за причетність до окупації українських територій і діяльність в анексірованном Криму. До списку включені підприємства і компанії, які беруть участь в будівництві Керченського мосту в порушення міжнародного морського права.
  • 15 травня 2018 року за участі президента РФ Володимира Путіна відбулося відкриття автодорожньої частини Керченського мосту. Автомобільний рух легкового та громадського транспорту по мосту з боку Краснодарського краю РФ і окупованого Криму було запущено 16 травня.
  • 31 липня 2018 року ЄС ввів санкції проти шести російських компаній, які беруть участь в будівництві Росією Керченського мосту.
  • 23 грудня 2019 року Володимир Путін відкрив пасажирський залізничний рух Керченським мостом.
  • 30 червня 2020 року було відкрито рух вантажних поїздів Керченським мостому, що з’єднує окупований Крим з Краснодарським краєм Росії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine