Президент РФ Володимир Путін, коментуючи домашній арешт свого кума Віктора Медведчука, заявив, що «представники української влади багато років працюють з Росією, а також в Криму».
Як відомо, у 2014 році в Україні був прийнятий закон про створення в окупованому Криму вільної економічної зони «Крим», який не забороняє українцям вести бізнес на тимчасово окупованій території АР Крим і Севастополя, на відміну від західних санкцій, введених через окупацію півострова Росією.
«З політичних мотивів вибірково комусь в провину ставиться робота з Росією в сфері економіки, хоча багато, в тому числі і особи з вищого політичного керівництва країни, активно працюють на протязі багатьох років в Росії і, до речі кажучи, в Криму теж – і нічого, це вважається нормою», – цитує Путіна агентство ТАСС.
«Судячи з усього, і це дуже сумно, Україна повільно, але вірно перетворюють в якийсь антипод Росії, в якусь «антиросію», в якийсь майданчик, з території якої ми постійно, судячи з усього, будемо отримувати вимагають особливого з нашого боку уваги з точки зору забезпечення безпеки Російської Федерації новини», – додав Путін.
Він каже, що «західні партнери ніяк не реагують» на це, а саму підозро Медведчуку назвав «очевидною зачисткою політичного поля».
У Кремлі повідомили, що дивляться, як розвивається ситуація навколо Медведчука, але не збираються втручатися.
Печерський районний суд Києва обрав нардепу ОПЗЖ Віктору Медведчуку цілодобовий домашній арешт до 9 липня. Кум Володимира Путіна підозрюється у державній зраді та готування до порушення звичаїв війни, вчиненого у змові групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 15, ст 438 КК України).
Печерський районний суд Києва 13 травня обирав запобіжний захід народному депутату Віктору Медведчуку. В Офісі генпрокурора повідомили, що прокурор проситиме обрати Медведчуку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 300 млн грн.
Генпрокурор Ірина Венедіктова 11 травня підписала повідомлення про підозру народним депутатам Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у Криму.
Слідство вважає, що Медведчук, зокрема, домовлявся з державою-агресором РФ про перереєстрацію родовища «Глибока» на прикерченському шельфі в Чорному морі, що належить Україні.
Також Медведчука підозрюють у державній зраді (передача агресору секретної інформації про військовий підрозділ ЗСУ).
Детальніше читайте в матеріалі ЦЖР «Ліцензія на зраду: як Медведчук завдяки ВЕЗ «Крим» здав росіянам нафтове родовище»
Нагадаємо:
- 25 березня 2021 року СБУ провела обшуки в офісах громадського руху «Український вибір – право народу». Слідчі СБУ обґрунтовано підозрюють представників громадської організації «Український вибір», яку пов’язують з кумом Володимира Путіна, нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком, у сприянні в організації в 2014 році на території АРК та Севастополя незаконного «референдуму», наслідком якого стала окупація півострова Росією.
- 30 березня 2021 року прокуратура АРК і Департамент зі злочинів, скоєних в умовах збройного конфлікту, Офісу генпрокурора провели обшуки в понад 10 регіонах України в організації Віктора Медведчука «Український вибір» в рамках кримінального провадження щодо організації і проведення незаконного «референдуму» в окупованому Криму.
- 2 лютого 2021 року президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти народного депутата від ОПЗЖ Тараса Козака та телеканалів, які йому належать, – 112 Україна, NewsOne, Zik, які фактично контролює голова політради ОПЗЖ та кум російського президента Віктор Медведчук. Зеленський зазначив, що рішення про санкції щодо Тараса Козака та його телеканалів має чітке обгрунтування в зв’язку з фінансуванням з Росії і співпрацею з терористичними організаціями. 5 лютого секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що рішення про введення санкцій проти телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука готувалося давно і ретельно, тому скасувати його буде неможливо.