До кінця року завдяки допомозі США у ВМСУ сформують дивізіон катерів Island – міністр оборони

Новини
Катери ВМСУ «Старобільськ» (Р191) та «Слов’янськ» (P190) Фото: dumskaya.net

До кінця 2021 року в рамках матеріально-технічної допомоги від США Україні буде передано ще три катери типу Island, що дозволить сформувати у ВМСУ дивізіон з п’яти швидкохідних патрульних катерів.

Про це повідомив міністр оборони України Андрій Таран.

Він зазначив, що наразі проводяться ремонтно-технічні роботи та триває документальне оформлення передачі трьох катерів до складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України.

«Невдовзі до вже прийнятих до бойового складу ВМС України катерів «Старобільськ» і «Слов’янськ» додадуться ще три катери: P192 «Суми» та P193 «Фастів» та WPB-1336. Екіпажі перших двох вже пройшли відповідну підготовку до безаварійної експлуатації у місті Балтімор та отримали сертифікати на обслуговування катерів. Щодо третього – на судні тривають ремонтно-відновлювальні роботи, а підготовка екіпажу запланована на осінь», – сказав Таран.

За його словами, катери надійдуть до України зі встановленими на борту корабельними системами виробництва США та бойовими модулями з гарматами калібру 30 мм, оптикоелектронною системою керування тощо.

«Компанія вже розробила відповідний технічний проєкт. Важливим є те, що на вимогу української сторони, його можна використовувати у модернізації вже наявних катерів «Слов’янськ» та «Старобільськ», – наголосив міністр оборони.

Як повідомлялось, два з трьох патрульних катерів типу Island, додатково переданих США для ВМСУ, пройшли відповідне технічне обслуговування й доозброєння, для майбутніх екіпажів була організовна допідготовка на базі суднобудівної верфі Берегової охорони США під керівництвом американських інструкторів. Катери отримали імена на честь українських міст «Суми» та «Фастів». 26 березня 2021 року у Балтиморі українські військові моряки завершили курс допідготовки до експлуатації патрульних катерів типу Island.

Нагадаємо:

  • 27 вересня 2018 року США передали ВМС України два патрульні катери берегової охорони класу Island («Айленд»). Церемонія відбулася на території бази Берегової охорони США «Балтімор» за участі президента України Петра Порошенка. США передали патрульні катери Islands безкоштовно, Україна заплатила лише за їх транспортування, підготовку екіпажів та інші супутні витрати.
  • У США катери дообладнали новітніми системами та механізмами і вони пройшли випробування в Балтіморі. Катери отримали назви «Слов’янськ» (P190) та «Старобільськ» (P191).
  • 21 жовтня 2019 року катери «Слов’янськ» і «Старобільськ» доставили  в Одеський морський порт. 13 листопада їх передали до складу ВМСУ.
  • У 2021 році США на додаток до вже прийнятих до складу ВМСУ патрульних катерів типу Island передадуть Україні ще три таких же корабля. При цьому, на відміну від перших двох катерів, які увійшли до складу українського флоту, вони не будуть демілітаризовані.