Дмитро Кулеба анонсував новий саміт Кримської платформи у серпні, який відбудеться у парламентському форматі

Новини
Анналена Бербок и Дмитрий Кулеба возле Мемориала жертв Голодомора, 07.02.2022

Міністр закордонних справ України під час брифінгу після зустрічі з міністеркою закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок розповів, що у серпні відбудеться новий саміт Кримської платформи, а також запросив на нього парламентську делегацію з Німеччини.

«Крим теж був у нас сьогодні на порядку денному. Я поінформував Анналену про те, що в серпні відбудеться парламентський саміт Кримської платформи. Ми очікуватимемо на делегацію відповідну з Німеччини», — сказав Кулеба.

Також глави української та німецької дипломатій детально обговорили кроки задля активізації політико-дипломатичного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту. 

Дмитро Кулеба подякував Анналені Бербок за зусилля Німеччини із підготовки зустрічі політичних радників лідерів Нормандського формату в Берліні цього тижня. За словами міністра, одним із ключових питань, яке обговорять радники, буде розблокування діяльності Тристоронньої контактної групи з боку Росії.

Глава МЗС України нагадав про “червоні лінії” нашої держави в рамках політичного врегулювання: Україна не піде на жодні поступки в питаннях суверенітету та територіальної цілісності в межах міжнародно визнаних кордонів; не вестиме жодний “прямий діалог” із російськими окупаційними адміністраціями в Донецьку та Луганську; не дозволить нікому крім українського народу визначати зовнішньополітичний курс України. 

Як повідомлялося, слова про підтримку Кримської платформи були включені до проєкту посиленої резолюції Генеральної асамблеї ООН щодо ситуації з правами людини в Криму, яку 17 листопада затвердив Третій Комітет 76-ї сесії ГА ООН. 

  • Експертна мережа Кримської платформи об’єднала понад 70 українських та іноземних неурядових організацій, аналітичних дослідницьких центрів та правозахисників з різних країн світу. Усі вони досліджують широкий спектр проблем російської окупації Криму. Крім того, зараз на розгляді мережі понад 180 запитів на участь у її діяльності від іноземних експертів та організацій.