Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.
«У Верховному суді Криму розпочалося попереднє слухання у справі стосовно Нарімана Джелялова, Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова … У ході засідання захист заявив деякі з підготовлених клопотань, під час обговорення яких постало питання про застосування тортур, нелюдського та незаконного поводження з підсудними, які докладно повідомили суду про те, що з ними робили співробітники ФСБ у період з 3 вересня по 6 вересня, яким чином з них вибивались свідчення», – написав Полозов.
Він зазначив, що головуючий «суддя» відмовив у задоволенні клопотань захисту.
«Наріман, Асан та Азіз були доставлені до зали суду. Настрій у них дуже позитивний, вони готові боротися і відстоювати свою невинність», – додав адвокат.
Наступне засідання «суду» у справі відбудеться 21 лютого.
Детальніше про справу Нарімана Джелялова читайте у матеріалі ЦЖР Санкції для переслідувачів Нарімана Джелялова.
Нагадаємо:
- 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
- 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
- 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).