У Криму на попередньому слуханні у справі Джелялова та братів Ахтемових захист нагадав, як їх катували у ФСБ

У «Верховному суді» окупованого Криму на попередньому слуханні у сфабрикованій справі про «диверсію на газопроводі» в селі Перевальне, в якій ФСБ обвинувачує першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова та двоюрідних братів Азіза та Асана Ахтемових, захист підняв питання про тортури, які застосовували до них співробітники ФСБ, щоб вибити свідчення.

Наріман Джелялов, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов

Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

«У Верховному суді Криму розпочалося попереднє слухання у справі стосовно Нарімана Джелялова, Асана Ахтемова та Азіза Ахтемова … У ході засідання захист заявив деякі з підготовлених клопотань, під час обговорення яких постало питання про застосування тортур, нелюдського та незаконного поводження з підсудними, які докладно повідомили суду про те, що з ними робили співробітники ФСБ у період з 3 вересня по 6 вересня, яким чином з них вибивались свідчення», – написав Полозов.

Він зазначив, що головуючий «суддя» відмовив у задоволенні клопотань захисту.

«Наріман, Асан та Азіз були доставлені до зали суду. Настрій у них дуже позитивний, вони готові боротися і відстоювати свою невинність», – додав адвокат.

Наступне засідання «суду» у справі відбудеться 21 лютого.

Детальніше про справу Нарімана Джелялова читайте у матеріалі ЦЖР Санкції для переслідувачів Нарімана Джелялова.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до  для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine