В США бізнесмен визнав провину за постачання до РФ в обхід санкцій електронних компонентів для безпілотників

Влада
БПЛА «Орлан-10». Фото: Міноборони РФ

У Сполучених Штатах Америки бізнесмен із Нью-Йорка Ніколай Григор’єв визнав себе винним в участі в незаконній схемі з постачання до Росії електронних компонентів. Вони йшли компаніям, що повʼязані зі збройними силами РФ.

Про це повідомляє Голос Америки.

36-річний Ніколай Григор’єв визнав участь у змові з метою контрабанди чутливих американських безпілотних технологій на суму понад 250 тисяч доларів для російських компаній. 

За матеріалами справи, бізнесмен використовував бруклінську юридичну особу, компанію QLC. Вона зареєстрована безпосередньо на самого Григор’єва, та Артема Оловяннікова, якого наразі не заримано. Ще один фігурант схеми – Микита Архіпов використав обліковий запис електронної пошти QLC з Росії. Через QLC обвинувачені купували електронні компоненти подвійного призначення для організацій у Росії, які розробляють та виробляють безпілотники.

QLC постачала компоненти зокрема російській компанії SMT-iLogic, яка потрапила під санкції США в травні 2023 року за причетність до ланцюга поставок для виробництва безпілотників у РФ.

З 22 жовтня 2021 року по 22 лютого 2022 року QLC отримала від SMT-iLogic близько 272 тисяч 830 доларів. Ці гроші майже повністю йшли на придбання електронних компонентів подвійного призначення. 

В електронній пошті та чатах спільники відкрито обговорювали обхід експортних обмежень США, зокрема, за допомогою підставних компаній у третіх країнах, таких як Казахстан.

Після визнання провини Григор’єву загрожує максимальне покарання у п’ять років в’язниці.

За словами заступника генерального прокурора Лізи Монако, Міністерство юстиції США продовжить притягувати до відповідальності тих, хто нехтує запровадженими санкціями та експортним контролем, підтримуючи війну РФ проти України.

Нагадаємо: 

  • В листопаді 2023 року Сполучені Штати Америки запровадили новий пакет санкцій проти Росії через війну проти України. Під обмеження потрапили банки та розробник дронів «Ланцет».
  • В грудні 2023 року президент США Джо Байден підписав указ про впровадження санкційних обмежень проти проти іноземних фінансових установ, які порушують санкції проти Росії та причетні до операцій, повʼязаних із постачанням для російського оборонно-промислового комплексу.
  • 13 січня 2024 року Сполучені Штати Америки запровадили нові санкційні обмеження проти Росії. Під санкції, зокрема, потрапили об’єкти військово-промислового комплексу та активи російського міністерства оборони, зокрема – перевізник кортежів Владіміра Путіна.
  • 23 лютого 2024 року США запровадили наймасштабніший пакет санкцій проти Росії. Президент США Джо Байден оголосив про запровадження 500 нових обмежень за війну в Україні та за смерть російського опозиційного політика Олексія Навального.
  • Рада Європейського Союзу схвалила директиву про кримінальну відповідальність за порушення та обхід санкцій ЄС.  Тепер торгівля підсанкційними товарами буде вважатися кримінальним злочином в усіх країнах Євросоюзу. 
  • РФ продовжує успішно обходити санкції Європейського Союзу та G7, щоб отримати найважливіші напівпровідники та інші технології для своєї війни в Україні.
  • Влада Швейцарії виявила близько 130 ймовірних спроб обійти санкції, запроваджені проти Росії. Порушено вже 29 адміністративних і кримінальних справ.