Життя Володимира Балуха під загрозою: його знову відправили в ШІЗО

Українського активіста, політичного в'язня Володимира Балуха в російській колонії № 4 міста Торжок знову помістили в штрафний ізолятор.

Про це Кримської правозахисній групі повідомили родичі українця, пише Центр журналістських розслідувань.

За їхньою інформацією, Балуха закрили в ШІЗО 30 липня, і він пробуде там 15 діб.

«За чотири місяці перебування Володимира Балуха в колонії Торжка, його вшосте закривають у ШІЗО, намагаючись зламати його. З кожним днем ​​підірване голодуванням і жорстокими умовами утримання в колонії стан здоров’я активіста погіршується, постійне перебування в штрафному ізоляторі може завдати непоправної шкоди для його ослабленого здоров’я.

Вся відповідальність за життя і здоров’я Володимира Балуха лежить на Російській Федерації, включаючи адміністрацію колонії і особисто на начальника колонії Ножкина Олександрі Ігоревича», – нагадують правозахисники.

Нагадаємо:

  • 18 лютого українського активіста етапували з СІЗО Сімферополя. Балуха вивезли з окупованого Криму в російський Краснодар, причому без речей.
  • З 29 березня Володимир Балух знаходиться у виправній колонії №4 міста Торжок в Тверській області РФ.
  • 4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії – до 19 квітня. У ШІЗО ув’язненних тримают в строгих умовах на хлібі і воді.
  • В кінці квітня «Верховний суд Криму» прийняв рішення, яке продовжує час перебування Балуха в російській колонії. «Суд» ухвалив не зараховувати час, проведений політв’язнем в СІЗО, як день за півтора, а вважати цей термін як день за день, хоча ч.3 ст. 2 КК РФ говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.
  • Балух у листі до української активістки з Латвії Тетяни Лазди повідомив, що йому продовжили на 15 діб перебування в ШІЗО до 19 травня. Згодом стало відомо, що Балуху продовжили термін утримання в ШІЗО до 31 травня.
  • Адміністрація колонії не дозволила українському консулу зустрітися з Балухом.
  • 30 травня Балуха перевели з штрафного ізолятора колонії №4 міста Торжок в обласну лікарню УФСВП по Тверській області. Йому передали вітаміни і теплий одяг.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine