Reuters повідомило про можливу доставку ще двох турбін Siemens з Росії до Криму

Інформаційне агентство Reuters повідомило, що до окупованого Криму могли доставити всупереч санкціям Європейського союзу з Росії ще дві турбіни виробництва німецької компанії Siemens до двох доставлених раніше.

Як повідомило агентство, двоє його репортерів бачили це обладнання в порту в Феодосії на окупованому півострові. Незалежних підтверджень того, що ці два циліндричні об’єкти під синіми покривалами, схожі на два доставлені раніше до окупованого Севастополя, є теж турбінами німецької компанії, на час публікації агентство не мало. Але їхні розміри і форма відповідають публічно оприлюдненим зображенням газових турбін компанії Siemens, мовиться в повідомленні, передає Центр журналістських розслідувань.

У середу речник німецької компанії в її штаб-квартирі в Баварії Яшар Азад сказав агентству, що Siemens усе ще намагається встановити всі факти, зокрема, місце перебування решти двох із загалом чотирьох турбін, про які говорять останнім часом.

У середу уряд Німеччини закликав компанію Siemens AG якнайшвидше і якнайповніше подати пояснення з приводу того, яким чином її газові турбіни, всупереч чинним санкціям Європейського союзу, дісталися до окупованого Криму. Як заявив журналістам у Берліні речник канцлера Анґели Меркель Штеффен Зайберт, німецький уряд стежить за справою «з великою увагою».

За його словами, дотримання санкцій – це в першу чергу відповідальність компанії Siemens. Саме компанія, сказав він, має перевіряти, щоб усі її ділові відносини відповідали санкційному режимові. «Доставка турбін до Криму всупереч умовам контракту і попри запевнення на найвищому рівні… варта особливої уваги і цілковито неприпустима», – наголосив речник.

Турбіни компанії Siemens в Феодосійському торгівельному морському порту, зняті Reuters 9 липня 2017 року.

Нагадаємо, 5 липня агентство Reuters повідомило, що газові турбіни виробництва німецького концерну Siemens доставлені в окупований Крим для ТЕС, що будуються Росією на півострові, незважаючи на санкції ЄС, які забороняють європейським компаніям поставку до Криму енергетичних технологій.

6 липня у німецькому концерні Siemens заявили, що не укладали контракту з російською держкомпанією «Технопромекспорт» на поставку газових турбін в окупований Крим.

У російському дежконцерні «Ростех» повідомили, що його дочірня структура – компанія «Технопромекспорт» закупила чотири комплекти газотурбінних установок Siemens для ТЕС, що будуються в анексованому Криму, на вторинному ринку і провела їх модернізацію силами російських підприємств.

7 липня Siemens заявив, що не буде обслуговувати газові турбіни свого виробництва, незаконно ввезені Росією в окупований Крим для ТЕС, які будуються на півострові, і проводить з цього приводу розслідування.

8 липня Reuters повідомив, одна з компаній, задіяних в установці і пусконалагодженні турбін на ТЕС в окупованому Криму – російське ЗАТ «Інтеравтоматика», в якому, за офіційними даними, німецький концерн Siemens володіє 45,7% акцій.

Ще дві турбіни і два генератора Siemens доставлені в окуповану Феодосію морем з порту Кавказ. Цілком ймовірно, вони призначені для споруджуваної Сімферопольської ТЕС. Такий же комплект обладнання для Севастопольської ТЕС був помічений в севастопольському порту в Камишовій бухті.

Siemens подав до Арбітражного суду Москви позов проти компанії «Технопромекспорт» (структура «Ростех») і петербурзького спільного підприємства «Сіменс технології газових турбін» з вимогою «запобігти подальшим поставкам до Криму і повернення раніше поставленого устаткування в початкове місце призначення – Тамань».

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine