США продовжили санкції проти РФ через анексію Криму

Новини

Дію указу президента США від 2014 року, відповідно до якого були введені санкції щодо Росії через анексію Криму та агресію на Донбасі, Дональд Трамп продовжив на один рік.

Про це повідомили в прес-службі Білого дому, передає Центр журналістських розслідувань.

«20 березня 2014 року Президент видав виконавчий наказ 13662, який ще більше розширив сферу дії національної надзвичайної ситуації (…), і встановив, що дії і політика Уряду Російської Федерації, включаючи анексію Криму і застосування сили в Україні, продовжує підривати демократичні процеси і інститути в Україні; загрожують його світу, безпеки, стабільності, суверенітету і територіальної цілісності, і сприяють незаконному привласненню його активів», – говоріться в повідомленні.

«Відповідно до розділу 202 (d) Національного закону про надзвичайний стан я продовжую на 1 рік національне надзвичайний стан, проголошене в наказі 13660», – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, США ввели санкції проти Росії в 2014 році через незаконну анексії Криму, пізніше розширювали і продовжували їх кілька разів.

Міністерство фінансів США опублікувало так званий «кремлівський доповідь» про можливість введення нових санкцій проти російських олігархів і людей з близького оточення президента Росії Володимира Путіна.

Як повідомлялось, 2 серпня 2017 року американський президент Дональд Трамп підписав закон про нові санкції США проти Росії, Північної Кореї та Ірану. Новий закон, ухвалений переважною більшістю в палаті представників і Сенаті, посилює санкції щодо Росії і дає Конгресу США право блокувати рішення президента про їх скасування.

В кінці вересня 2017 року Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Зокрема, обмежувальні заходи, які набрали чинності з 28 листопада 2017 року, передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів. Крім того, заборонено продавати нові цінні папери, випущені російськими компаніями.

Під удар нових санкції в першу чергу підпадають такі великі російські банки, як «Сбербанк», «Внешэкономбанк», «Росэксимбанк» і «ВТБ Банк», а також російські енергетичні гіганти, включаючи «Газпром», «Лукойл» і «Транснефть».

26 січня 2018 року США розширили санкційний список проти Росії, введений через агресію РФ в Україні. В оновлений перелік увійшли 21 фізична особа і 21 компанія.

30 січня 2018 року Мінфін США оприлюднив список російських політиків, чиновників і олігархів, які так чи інакше пов’язані з президентом РФ Володимиром Путіним. У переліку – 114 чиновників і 96 олігархів (кожен з яких володіє активами від $ 1 млрд і вище). Список не є санкційним, за винятком тих осіб, хто раніше потрапив під обмежувальні заходи США.

Сукупні статки російських мільярдерів, які стали фігурантами так званого «Кремлівського звіту» Мінфіну США, за день впали на $ 1,1 млрд.

18 лютого 2018 року держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати розглядають можливість внесення ряду представників Росії до санкційного списку осіб, на яких поширюються обмежувальні заходи, введені США проти РФ.