Голови Мінфіну і Нацрозвідки США анонсували нові санкції проти РФ

Новини
Фото: AFP

Уряд США готовий ввести нові санкції проти Російської Федерації в рамках закону «Про протидію противникам США за допомогою санкцій» (CAATSA) вже протягом наступних тижнів.

З такими заявами виступили на слуханнях в Конгресі міністр фінансів США Стівен Мнучін і директор Нацрозвідки США Ден Коатс, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на агентство Укрінформ.

«Я сподіваюсь, що протягом наступних кількох тижнів ми просунемося вперед із санкціями проти Росії, які стануть результатом Акту (CAATSA – ред.)», – сказав Мнучін на засіданні одного з підкомітетів Палати представників США.

Він також висловив переконання, що президент США Дональд Трамп «повністю підтримує» рішення про введення нових санкцій проти РФ.

У той же час директор Національної розвідки Сполучених Штатів Ден Коатс на засіданні Комітету з питань Збройних сил Сенату США також висловився про необхідність посилення тиску на Росію.

«Ми не побачили жодних підтверджень зусиль з боку Росії (щодо зміни поведінки – ред.), але ми знаємо, що їхня злочинна активність продовжує мати місце», – заявив Коатс.

Він також попередив, що з боку РФ досі існує серйозна загроза щодо спроб здійснити втручання у внутрішні справи інших країн, у тому числі у вибори до американського Конгресу цього року. У цьому зв’язку Коатс висловив сподівання, що Міністерство фінансів США запровадить нові санкції проти Росії вже наступного тижня.

Як повідомлялось, 2 серпня 2017 року американський президент Дональд Трамп підписав закон про нові санкції США проти Росії, Північної Кореї та Ірану. Новий закон, ухвалений переважною більшістю в палаті представників і Сенаті, посилює санкції щодо Росії і дає Конгресу США право блокувати рішення президента про їх скасування.

В кінці вересня 2017 року Мінфін США повідомив про введення нових санкцій проти енергетичного і банківського секторів економіки Росії, які були накладені за її агресію проти України. Зокрема, обмежувальні заходи, які набрали чинності з 28 листопада 2017 року, передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів. Крім того, заборонено продавати нові цінні папери, випущені російськими компаніями.

Під удар нових санкції в першу чергу підпадають такі великі російські банки, як «Сбербанк», «Внешэкономбанк», «Росэксимбанк» і «ВТБ Банк», а також російські енергетичні гіганти, включаючи «Газпром», «Лукойл» і «Транснефть».

26 січня 2018 року США розширили санкційний список проти Росії, введений через агресію РФ в Україні. В оновлений перелік увійшли 21 фізична особа і 21 компанія.

30 січня 2018 року Мінфін США оприлюднив список російських політиків, чиновників і олігархів, які так чи інакше пов’язані з президентом РФ Володимиром Путіним. У переліку – 114 чиновників і 96 олігархів (кожен з яких володіє активами від $ 1 млрд і вище). Список не є санкційним, за винятком тих осіб, хто раніше потрапив під обмежувальні заходи США. Сукупні статки російських мільярдерів, які стали фігурантами так званого «Кремлівського звіту» Мінфіну США, за день впали на $1,1 млрд.

18 лютого 2018 року держсекретар США Рекс Тіллерсон заявив, що Сполучені Штати розглядають можливість внесення ряду представників Росії до санкційного списку осіб, на яких поширюються обмежувальні заходи, введені США проти РФ.

2 березня 2018 року Дональд Трамп продовжив ще на рік дію указу президента США від 2014 року, відповідно до якого були введені санкції щодо Росії через анексію Криму та агресію на Донбасі.