Адміністрація СІЗО Сімферополя збирається посадити Балуха в карцер – правозахисники

В окупованому Криму адміністрація СІЗО Сімферополя збирається помістити на три доби в карцер засудженого українського активіста Володомира Балуха, який вже місяць голодує, протестуючи проти незаконного вироку.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Як повідомляє Кримська правозахисна група (КПГ), про це активіст розповів своєму адвокатові, який відвідав його в п’ятницю, 20 квітня, передає Центр журналістських розслідувань.

«Адміністрація СІЗО Сімферополя прийняла рішення про поміщення Володимира Балуха в карцер «за порушення правил внутрішнього розпорядку» … У карцері українець буде перебувати три доби. Рішення про поміщення людини в карцер приймає комісія із співробітників СІЗО. Ув’язненим, які знаходяться в карцері, забороняється листування, побачення, крім побачень з адвокатом, а також придбання продуктів харчування і предметів першої необхідності. Вони не мають права отримувати посилки і передачі, а користуватися спальним місцем можна тільки в спеціально відведені вночі години», – зазначають правозахисники.

Як вказали в КПГ, на сьогоднішній день Балух в карцер ще не переведений, оскільки «існує черга на відбування такого покарання через переповненість СІЗО».

Як повідомлялось, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив українського активіста Володимира Балуха за обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів» до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів.

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок «Роздольненського районного суду» Володимиру Балух, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

19 березня «Роздольненський районний суд» обрав для Володимира Балуха запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 19 червня в кримінальній справі за обвинуваченням в нібито «дезорганізації діяльності» Роздольненського ІТТ. 5 квітня «Верховний суд Криму» залишив без змін запобіжний захід у вигляді арешту для активіста.

10 квітня народні депутати України підписали звернення до Балуха з проханням припинити голодування, аби не зашкодити здоров’ю. Однак активіст відмовився припиняти свій протест.

16 квітня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з проханням терміново надати кваліфіковану медичну допомогу Володимиру Балуху.

МЗС України вимагає допустити до Володимира Балуха українських лікарів.

Нагадаємо, 22 серпня 2017 року в Криму проти Володимира Балуха порушили ще одну кримінальну справу нібито за напад на начальника Роздольненського ІТТ, який сам ображав і вдарив українця. 6 грудня 2017 року Володимиру Балуху окупанти вручили постанову про притягнення як обвинуваченого за ч.2 ст.321 КК РФ (дезорганізація діяльності установ, що забезпечують ізоляцію від суспільства). Обвинувачення висунуто врамках кримінальної справи, порушеної під час утримання активіста в СІЗО Сімферополя.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine