В окупованому Криму «Центральний райсуд» Сімферополя у вівторок, 19 червня, засудив до умовних термінів фігурантів «справи 26 лютого» Алі Асанова, Мустафу Дегерменджі, Ескендера Кантемірова, Ескендера Емірвалієва і Арсена Юнусова, яких звинувачували «в участі в масових заворушеннях» 26 лютого 2014 року під час мітингу біля стін кримського парламенту.
Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.
«Винесено вирок: А.Асанову і М.Дегерменджі 4 роки і 6 місяців умовно з випробувальним терміном 3 роки. Е.Кантеміров – 4 роки умовно з випробувальним терміном 3 роки. Е.Емірвалієв – 3 роки і 6 місяців умовно з випробувальним терміном 3 роки. А.Юнусов – 4 роки умовно з випробувальним терміном 3 роки», – йдеться в повідомленні.
За інформацією активістів, в зал судового засідання впустили лише кілька близьких родичів обвинувачених.
«Суд» відкинув всі доводи захисту фігурантів «справи 26 лютого» про їх неучасть у масових заворушеннях під час мітингу.
14 травня обвинувачення запросило визначити покарання для Алі Асанова і Мустафи Дегермеджі у вигляді 5 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на 3 роки і 6 місяців, іншим фігурантам цієї справи – 3 роки 6 місяців умовного терміну позбавлення волі з таким же випробувальним терміном.
Нагадаємо, 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксенов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.
29 січня 2015 року слідчий комітет Росії порушив за цим фактом кримінальну справу. Російськими силовиками в окупованому Криму був затриманий заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз за підозрою «в організації і участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року». 15 квітня по цій же «справі» був заарештований Алі Асанов, 7 травня в селі Грушівка під Судаком – Мустафа Дегерменджі.
20 червня 2016 року «Верховний суд Криму» ухвалив рішення розділити «справу 26 лютого» і судити його фігурантів окремо. Справу Чийгоза як «організатора» масових заворушень розглядав «Верховний суд Криму», справи інших п’ятьох фігурантів: Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова, Арсена Юнусова, Ескендера Емірваліева і Ескендера Кантемирова, передані в «Центральний райсуд» Сімферополя.
25 грудня 2017 року на засіданні «Центрального райсуду» Сімферополя у «справі 26 лютого» «прокурор» оголосив нову, вже третю, редакцію обвинувального висновку, в якому Ахтем Чийгоз названий «організатором масових заворушень» біля стін кримського парламенту.