У Криму «суд» засудив до умовних термінів фігурантів «справи 26 лютого»

Новини
Фігуранти «справи 26 лютого» біля «Центрального райсуду» Сімферополя, 19 червня 2018 р Фото: Facebook Nariman Dzhelalov

В окупованому Криму «Центральний райсуд» Сімферополя у вівторок, 19 червня, засудив до умовних термінів фігурантів «справи 26 лютого» Алі Асанова, Мустафу Дегерменджі, Ескендера Кантемірова, Ескендера Емірвалієва і Арсена Юнусова, яких звинувачували «в участі в масових заворушеннях» 26 лютого 2014 року під час мітингу біля стін кримського парламенту.

Про це повідомляє на своїй сторінці в Facebook громадське об’єднання «Кримська солідарність», передає Центр журналістських розслідувань.

«Винесено вирок: А.Асанову і М.Дегерменджі 4 роки і 6 місяців умовно з випробувальним терміном 3 роки. Е.Кантеміров – 4 роки умовно з випробувальним терміном 3 роки. Е.Емірвалієв – 3 роки і 6 місяців умовно з випробувальним терміном 3 роки. А.Юнусов – 4 роки умовно з випробувальним терміном 3 роки», – йдеться в повідомленні.

За інформацією активістів, в зал судового засідання впустили лише кілька близьких родичів обвинувачених.

«Суд» відкинув всі доводи захисту фігурантів «справи 26 лютого» про їх неучасть у масових заворушеннях під час мітингу.

14 травня обвинувачення запросило визначити покарання для Алі Асанова і Мустафи Дегермеджі у вигляді 5 років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на 3 роки і 6 місяців, іншим фігурантам цієї справи – 3 роки 6 місяців умовного терміну позбавлення волі з таким же випробувальним терміном.

Нагадаємо, 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксенов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.

29 січня 2015 року слідчий комітет Росії порушив за цим фактом кримінальну справу. Російськими силовиками в окупованому Криму був затриманий заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз за підозрою «в організації і участі в масових заворушеннях 26 лютого 2014 року». 15 квітня по цій же «справі» був заарештований Алі Асанов, 7 травня в селі Грушівка під Судаком – Мустафа Дегерменджі.

20 червня 2016 року «Верховний суд Криму» ухвалив рішення розділити «справу 26 лютого» і судити його фігурантів окремо. Справу Чийгоза як «організатора» масових заворушень розглядав «Верховний суд Криму», справи інших п’ятьох фігурантів: Мустафи Дегерменджі, Алі Асанова, Арсена Юнусова, Ескендера Емірваліева і Ескендера Кантемирова, передані в «Центральний райсуд» Сімферополя.

25 грудня 2017 року на засіданні «Центрального райсуду» Сімферополя у «справі 26 лютого» «прокурор» оголосив нову, вже третю, редакцію обвинувального висновку, в якому  Ахтем Чийгоз названий «організатором масових заворушень» біля стін кримського парламенту.