Викиди на заводі «Кримський титан»: дітей з семи сіл Херсонщини відправлять на планове оздоровлення

Новини

У всіх семи селах, які знаходяться в Херсонській області в безпосередній близькості до заводу «Кримський титан» в Армянську, скасовані заняття в школах і дитячих садах. Всіх дітей вивезуть в оздоровчі табори Скадовська.

Про це кореспонденту Центру журналістських розслідувань повідомив директор департаменту охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації Віктор Короленко.

Всі діти будуть відправлені в комунальні установи Скадовська. Вони зможуть поїхати разом з батьками. Крім того, планується вивезти з цих сіл 20 вагітних.

«До вчорашнього дня з моменту викиду на заводі «Кримський титан» доведених виявлених патологій не було. Вчора різко змінився вітер. Вітер подув у бік материкової України. Тому зараз проводяться такі екстрені заходи. Прикордонники отримали отруєння різного ступеня тяжкості. Саме тому КПВВ закрили для виїзду з материка на півострів», – повідомив Короленко.

Як повідомив кореспондент Центру журналістських розслідувань, чиновники Херсонської області підкреслюють, що це не евакуація, а позапланове оздоровлення.

Держприкордонслужба України відкрила КПВВ «Каланчак» на в’їзд з Криму на материкову Україну для всіх, хто потребує лікування після викидів з заводу «Кримський титан» в Армянську, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

На контрольно-пропускних пунктах «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на адмінмежі з тимчасово окупованими територіями АР Крим і м. Севастополя будуть розгорнуті наметі державної служби з надзвичайних ситуацій та буде надаватись медична допомога громадянам, які постраждали від хімічних викидів заводу «Кримський титан» у Армянську. Урядовці закликають без нагальної потреби не відвідувати заражені території півострова, Центру журналістських розслідувань повідомив Юсуф Куркчі, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщенних осіб України.

Як повідомив Центру журналістських розслідувань Віктор Вакараш, заступник міністра екології та природних ресурсів України, 6 вересня спеціальна міжвідомча робоча група розпочала перевірку екологічного стану прикордонних з окупованим Кримом районів Херсонщини. Робоча група створена за розпорядженням прем’єр-міністра України.

Після хімічних викидів з кислотонакопичувача заводу «Кримський титан», який належить українському олігарху Дмитру Фірташу, які спричинили погіршення стану здоров”я мешканців Армянська, підприємство не зупинило роботу, як заявляли чиновники Криму і РФ.  Із труб підприємства, що виробляє диоксид титану йде дим, печі зупинять лише за тиждень.

Помічник начальника Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов повідомив Центру журналістських розслідувань, що з 2 вересня прикордонники Херсонського прикордонного загону, які несуть службу на межі з окупованим Кримом, кожного дня фіксують наявність отруйних хімічних речовин в повітрі в Чаплинському та Каланчацькому районах Херсонської області внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан».

Комісія Херсонської обласної екоінспекції у п’ятницю, 31 серпня, розпочала на адмінкородні з окупованим Кримом перевірку загрози потрапляння небезпечних речовин на територію Херсонської області.  

У розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що розташований в окупованому Криму завод «Кримський титан» Дмитра Фірташа скидає відходи в відстійники у Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям завозить через закритий порт Керчі український ільменіт.

За версією української розвідки, причиною хімічних викидів стало попадання снарядів в технологічні ємності під час тренувань підрозділів збройних сил РФ.