Стан Балуха погіршується, він змушений приймати знеболюючі – адвокат

В окупованому Криму погіршується стан українського політв'язня Володимира Балуха, який вже 176 днів голодує у СІЗО Сімферополя. Через болі, які його мучать, він змушений приймати знеболюючі препарати.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Про це Кримській правозахисній групі повідомила адвокат українця Ольга Дінзе, яка відвідала Балуха в СІЗО в понеділок, 10 вересня, після засідання «Верховного суду Криму», передає Центр журналістських розслідувань.

За її словами, голодуючий Балух виглядає дуже погано.

«У мого підзахисного хворобливий вигляд, він себе дуже погано почуває. Володимира мучать сильні головні болі, запаморочення, болі в спині і печінці. Він приймає знеболюючі препарати. Ситуація з голодуванням залишається без змін», – розповіла Дінзе.

Як повідомлялось, 10 вересня «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу захисту Володимира Балуха на постанову «Желєзнодорожного райсуду» Сімферополя про припинення провадження про його умовно-дострокове звільнення. «Верховний суд» також не скасував ухвалу «суду» про продовження запобіжного заходу Балуху.

Нагадаємо, 16 сiчня 2018 року в Криму «Роздольненський районний суд» засудив фермера Володимира Балуха, який підняв над своїм будинком український прапор, до 3 років і 7 місяців колонії-поселення і штрафу в розмірі 10 рублів за фальсифікованим обвинуваченням в нібито «зберіганні боєприпасів».

14 березня 2018 року «Верховний суд Криму» змінив в частині покарання вирок Балуху, зменшивши йому термін покарання на 2 місяці. 19 березня активіст оголосив безстрокове голодування через незаконний вирок.

5 липня в Криму «Роздольненський районний суд» засудив Володимира Балуха у «справі про дезорганізацію діяльності Роздольненського ІТТ» до 3 років колонії загального режиму. За сукупністю з попередньою справою про «зберігання боєприпасів» активіста засудили до 5 років в колонії загального режиму і штрафу 10 тис рублів.

13 липня «Желєзнодорожний районний суд» окупованого Сімферополя відхилив клопотанняадвоката Ольги Дінзе про умовно-дострокове звільнення українського активіста Володимира Балуха за першим вироком.

Захист оскаржив другий «вирок» «Роздольненського районного суду» Володимиру Балуху.

Балуха за час утримання в СІЗО Сімферополя тричі хотіли посадити в штрафний ізолятор, але не змогли, так як карцер переповнений. За інформацією родичів активіста, він за час арешту схуд на 35 кілограмів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine