У Сімферополі активістку Балабан відпустили після обшуку, окупанти підозрюють її в екстремізмі

В окупованому Криму в Сімферополі російські силовики завершили обшук у квартирі активістки Українського культурного центру Галини Балабан. Активістку відпустили, вилучивши всю цифрову техніку. Її підозрюють в екстремізмі.

Активістка Українського культурного центру Галина Балабан Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє Кримська правозахисна група, передає Центр журналістських розслідувань.

«У активістки Українського культурного центру в Криму Галини Балабан в результаті обшуку вилучили техніку: ноутбук, телефон і цифрові носії. Під час обшуку адвокат не був присутній. За інформацією захисту українки, обшук проводили в рамках кримінальної справи (екстремізм) за публікації в соцмережі. Після обшуку Галину відпустили», – розповіли правозахисники.

Активіст Українського культурного центру Михайло Батрак Михайло Батрак повідомив на своїй сторінці в Facebook, що зараз Галина Балабан знаходиться на роботі без засобів зв’язку, оскільки телефон був вилучений під час обшуку.

«За словами Галини Балабан, причиною обшуку, озвученої силовиками, послужила публікація в соціальній мережі «Вконтакте», що носить, нібито, екстремістський характер», – написав Батрак.

Як повідомлялось, 28 листопада в Сімферополі російські силовики провели обшук у активістки Українського культурного центру Галини Балабан.

Нагадаємо, 29 серпня 2018 року в Сімферополі ФСБ провела обшук в будинку активістки Українського культурного центру Ольги Павленко. У постанові на обшук було зазначено, що ФСБ підозрює Павленко в нібито зв’язках з українською організацією «Правий сектор», яка заборонена в Росії. Активістку допитали в «Головному слідчому управлінні Слідчого комітету РФ по Республіці Крим».

Після цього Павленко та ще один активіст центру Михайло Батрак вимушено виїхали з Криму.

В лютому 2018 року так звана «прокуратура Республіки Крим» викликала для перевірки активістів Українського культурного центру, а також прийшла з перевіркою в бібліотеку Сімферополя, де активісти проводили свої заходи.

У квітні 2018 року активістів Українського культурного центру Олену Попову і Ольгу Павленко викликав «на бесіду» старший помічник «прокурора Сімферополя» Олексій Пучков. Його цікавила робота Центру і випуск газети «Кримський терен». Активістки скористалися правом не свідчити проти себе і своїх близьких.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine