Правозахисниця розповіла про умови утримання Сенцова в колонії після голодування

Новини
Олег Сенцов в колонії російського міста Лабитнангі 9.08.2018 Фото: Facebook

Російська правозахисниця Тетяна Щур повідомила про умови утримання в колонії Лабитнангі українського режисера, кримчанина Олега Сенцова, якого перевели з медичної частини, де він відновлювався після тривалого голодування.

Про це Щур розповіла агентству Укрінформ, передає Центр журналістських розслідувань.

«З листів, отриманих від Олега Сенцова разом із Миколою Щуром останнім часом, можу розповісти докладніше про умови його утримання. Умови типові, загін приблизно такий же, як у Кольченка (двоярусні ліжка; близько 70-ти осіб, точної кількості Олег не називає), є кімната для прийому їжі з холодильником, столом і полицями для продуктів, електричним чайником. Є «червоний куток» із телевізором, який можна дивитися за розкладом», – повідомила правозахисниця.

За її словами, з досвіду відвідування ще одного засудженого в РФ кримчанина Олександра Кольченко в ІК-6 в Копейську, в такому «червоному куточку» особливо не можна усамітнитися.

Телефоном Сенцов може користуватися не частіше, ніж раз на місяць. Кількість дзвінків законом не обмежено, але велика черга на дзвінки. Сенцов пише, що «це ще добре, оскільки в інших загонах люди можуть телефонувати не частіше, ніж раз на 2-3 місяці». Газети Сенцову йдуть із запізненням приблизно на місяць. Але під тиском після скарг і розголосу в Європарламенті, вони до нього все ж таки доходять. Журналісти «Новой газеты» передплатили для Олега Сенцова свою газету на наступні півроку.

Правозахисниця уточнила, що останній лист, яке вона з Миколою Щуром отримала від Сенцова, датований 24 грудня. «У ньому Олег ще раз дякує за посилку, яку йому вручили через місяць затримки після того, як ми звернулися зі скаргами до таких інстанцій: начальник колонії, начальник УФСВП по ЯНАО, Прокуратура з нагляду ЯНАО, Генпрокуатура РФ, ФСВП Росії, сайт президента РФ. Оскільки саме цими днями сестра Олега Наталя Каплан перебувала в Страсбурзі, то ситуацію з неврученням посилки і недопуском до магазину протягом 2-х місяців після припинення голодування, вона часто озвучувала. Посилку вручили якраз напередодні вручення премії Європарламенту. Лист Олега про це дійшов до нас миттєво», – розповіла вона.

Також стало відомо, що диски з фільмами, які підібрали Сенцову колеги-кінематографісти, в тому числі запис кастингу до фільму «Номери» за його п’єсою, відправлені на цензуру. Пізніше у відповіді на скарги Миколи і Тетяни Щур начальник УФСВП РФ по ЯНАО повідомив, що отримання фільмів заборонено, оскільки режим утримання не дозволяє. Це дозволяється лише засудженим на полегшених умовах утримання, тоді як у Сенцова – загальні.

На завершення Тетяна Щур повідомила, що Олег просив передати «привіт всім хорошим людям».

Як повідомлялось, 14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив безстрокове голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в Росії.

ЄСПЛ прийняв до розгляду скаргу незаконно засудженого в РФ Олега Сенцова.

5 жовтня Олег Сенцов повідомив у листі, що вимушений припинити голодування 6 жовтня, через загрозу примусового годування, оскільки стан його здоров’я оціюється як критичний. Режисер не знає, чи виживе, оскільки у нього почалися незворотні зміни внутрішніх органів.

Олег Сенцов попросив опублікувати його заповіт.

25 жовтня Олегу Сенцову присудили премію Європейського парламенту «За свободу думки» імені Андрія Сахарова.

14 листопада Олега Сенцова нагородили в Словенії премією міжнародного проекту «Платформа європейської пам’яті та совісті».

12 грудня в Європарламенті пройшла церемонія нагородження Олега Сенцова премією «За свободу думки» імені Сахарова. Нагороду замість політв’язня отримали його сестра Наталія Каплан та адвокат Дмитро Дінзє.

14 грудня стало відомо, що Олега Сенцова перевели медичної частини до загону колонії в Лабитнангі.