Рішення по скіфському золоту суд Амстердама може приймати кілька місяців

Новини
Експонати з колекції «кримського золота скіфів» в Амстердамі Фото: EPA/UPG

Рішення по скіфському золоту з кримських музеїв Апеляційний суд Амстердама може бути прийняти в період від двох до шести місяців.

Про це розповів заступник міністра юстиції України Сергій Пєтухов, пише Центр журналістських розслідувань з посиланням на «Укрінформ».

«Розгляд справи в апеляції повинно тривати сьогодні цілий день, а далі ми будемо чекати рішення апеляційного суду, яке може бути прийняте протягом декількох місяців, від двох до шести, в залежності від того, наскільки суд надасть пріоритет цій справі», – сказав він .

Сергій Пєтухов додав, що в разі програшу сторона, яка зазнала поразки, може звернутися до ще однієї інстанції.

«Сторона, яка програє, а ми впевнені, це будуть так звані кримські музеї, має право подати касацію до Верховного суду Нідерландів, який є остаточною інстанцією. Весь процес може тривати до року включно з винесенням рішення», – сказав Пєтухов. Він також висловив надію на те, що апеляційний суд прийме рішення на користь України.

В Амстердамі 11 березня розпочалося судове засідання, на якому розглянуть апеляцію кримських музеїв на рішення про повернення скіфського золота українській державі. Представники кримських музеїв не беруть участі в засіданні Апеляційного суду Амстердама.

Нагадаємо:

  • 14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама, розглянувши позов держави Україна до Музею Алларда Пірсона, вирішив повернути скіфське золото Україні. Рішення було винесено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції. В даному випадку це – Україна.
  • 17 січня 2017 року стало відомо, що музеї окупованого Криму почали процес оскарження в Нідерландах рішення Окружного суду Амстердама про повернення колекції скіфського золота Україні.
  • Предметом спору в суді була колекція з 565 музейних предметів наданих «Центральним музеєм Тавриди», «Керченською історико-культурним заповідником», Національним заповідником «Херсонес Таврійський» і «Бахчисарайським історико-культурним заповідником» для експонування в Музеї Алларда Пірсона в період з 6 лютого до 28 травня 2014 року. Конфлікт навколо експонатів виставки «Крим – золотий острів у Чорному морі» (так зване скіфське золото) виник через анексію Криму Росією, яка сталася, коли експонати знаходилися в Амстердамі.