ЄС ввів санкції щодо 8 росіян за захоплення українських моряків

Європейський союз ввів санкції проти восьми росіян, які причетні до захоплення українських моряків у нейтральних водах Чорного моря в минулому році.

Про це йдеться в офіційному журналі Євросоюзу, пише Центр журналістських розслідувань.

Як зазначається в рішенні Ради ЄС, доповнення санкційного списку ЄС «є відповіддю на ескалацію в Керченській протоці і Азовському морі та порушення міжнародного права Росією, яка безпідставно застосувала військову силу».

У документі перераховані імена громадян Російської Федерації, які потрапили до списку санкцій. ЄС також продовж на півроку індивідуальні санкції.

У списку санкцій потрапили:

– командувач військами Росії Південного округу генерал-полковник Олександр Дворніков;

– начальник Прикордонного управління ФСБ Криму і Севастополя Сергій Станкевич;

– командир малого протичовнового корабля ВМС Росії «Суздалец» Сергій Щербаков;

– начальник служби пункту управління ФСБ по Республіці Крим і Севастополю Сергій Ромашкін;

 – начальник служби у місті Керчі пункту управління ФСБ по Республіці Крим Олексій Шатохін;

– заступник начальника управління – начальник відділу берегової охорони прикордонного управління ФСБ РФ по Криму Андрій Шеїн;

– командир корабля «Дон» Держприкордонслужби ФСБ РФ Олексій Саляєв;

– командир корабля «Смарагд» Андрій Шипіцин.

Також Європейський союз продовжив на півроку індивідуальні санкції через війну в Донбасі.

«Рада (ЄС) прийняла рішення внести поправки в дані про ряд приватних осіб і організацій, які підривають або загрозливих територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України і продовжити рішення (про введення санкцій) ще на шість місяців», – йдеться в документі.

В офіційному журналі ЄС зазначено, що «рішення буде діяти до 15 вересня 2019 року».

В Організації Об’єднаних Націй визнали військовополоненими 24 українських моряка, яких РФ захопила в нейтральних водах Чорного моря в 25 листопада 2018 року.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  • Військова прокуратура Південного регіону Україна повідомила про підозру п’ятнадцяти російським військовослужбовцям у веденні агресивної війни за напад на кораблі ВМСУ в Чорному морі біля Керченської  протоки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine
Перейти до панелі інструментів