Дочка військовополоненого в Радбезі ООН: українські моряки в СІЗО «Лефортово» залишилися без меддопомоги

Дочка військовополоненого українського моряка Андрія Оприско Ольга звернулася до представників ООН з проханням посприяти гідному поводженню з її батьком, який знаходиться в СІЗО Лефортово, додавши, що українські полонені моряки залишилися без медичної допомоги.

Ольга Оприско, скріншот YouTube

Про це Ольга Оприско розповіла 15 березня під час спецзасідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Криму, пише Центр журналістських розслідувань.

“Декларація про права людини, Женевські конвенції – ці документи визначають поводження з військовополоненими. З ними повинні звертатися, як з людьми. Я прошу за свого батька, його товаришів по службі, щоб з ними поводилися гідно, відповідно до вимог цих документів. Я дуже стурбована і налякана тим, що люди залишилися без медичної допомоги, і сподіваюся на їх повернення додому”, – каже вона.

В Організації Об’єднаних Націй визнали військовополоненими 24 українських моряка, яких РФ захопила в нейтральних водах Чорного моря в 25 листопада 2018 року.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  • Військова прокуратура Південного регіону Україна повідомила про підозру п’ятнадцяти російським військовослужбовцям у веденні агресивної війни за напад на кораблі ВМСУ в Чорному морі біля Керченської  протоки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine