Представник Бельгії в ООН закликав Рф звільнити українських військовополоненних

Постійний представник Бельгії в ООН Марк Пекстін де Бютсверве закликав РФ звільнити українських військовополоненних моряків, захоплених в нейтральних водах Чорного моря.

Про це він заявив 15 березня під час спеціального засідання Ради безпеки ООН щодо ситуації в Криму, передає Центр журналістських розслідувань.

«Нас глибоко непокоїть те, що повідомляється про залякування та переслідування багатьох правозахисників і журналістів. Ми закликаємо Росію звільнити незаконно затриманих в Криму. Ми закликаємо Росію здійснити Резолюцію ООН 73/263 і, серед іншого, відкрити безперешкодний гарантований доступ для міжнародних спостерігачів, зокрема, комісара з прав людини Ради Європи», – запевнив Бютсверве.

Також він додав, що міжнародне співтовариство має як і раніше засуджувати порушення прав людини і міжнародного гуманітарного права. За його словами, такі порушення повинні переслідуватися.

Марк Пекстін де Бютсверве засудив захоплення українських суден у Керченській переправі та закликав Росію звільнити всі українські кораблі та їх екіпажі.

В Організації Об’єднаних Націй визнали військовополоненими 24 українських моряка, яких РФ захопила в нейтральних водах Чорного моря в 25 листопада 2018 року.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  • Військова прокуратура Південного регіону Україна повідомила про підозру п’ятнадцяти російським військовослужбовцям у веденні агресивної війни за напад на кораблі ВМСУ в Чорному морі біля Керченської  протоки.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine