Поранення руки військовополоненого моряка ВМСУ Сороки були дуже серйозні – адвокат

Поранення руки військовополоненого українського моряка Василя Сороки, якому 18 березня зробили операцію в московській лікарні, виявилися значно серйознішими, ніж передбачалося при обстеженні. Лікарям довелося відновлювати втрачені сухожилля згиначів двох пальців, а також вийняти 8 осколків.

Василь Сорока Фото: Facebook

Про це в п’ятницю, 22 березня, повідомив адвокат моряка Сергій Бадамшин, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні потрапив до нього в СІЗО одним з найперших. І ось що він мені пояснив про останні новини про його стан здоров’я. 18 березня Сорока був прооперований в 4 МКЛ.
Поранення руки виявилося ще серйозніше, ніж передбачалося ще при обстеженні: сухожилля згиначів 2-4 пальців руки були не просто пошкоджені (перебиті) осколком, а геть відсутні … Все обійшлося професійними діями. У підсумку зроблена пересадка частин здорових сухожиль на відсутнє місце. Операція тривала понад 3 години. Осколків виявилося більше, ніж виявили при обстеженні. Витягли всі осколки – 8 штук», – зазначив Бадамшин.

За його словами, ввечері того ж дня Сороку повернули в СІЗО «Лефортово».

«Температури немає. Антибіотики дають. Перев’язки робили 18, 19, 20 березня, далі 1 раз в 3-4 дня. Шви знімати будуть 2 тижні в СІЗО. Гіпс (лангету) через 5-6 тижнів. Сухожилля будуть гоїтися півроку-рік. Болі є, але є надія на одужання і відновлення функцій», – додав адвокат.

Він також висловив подяку за професіоналізм і людське ставлення лікарю Володимиру Вороніцину і всім людям, хто брав участь в організації, підготовці та проведенні операції українському моряку.

Бадамшін повідомив, що настрій Сороки «бадьорий і бойовий».

«А ось у мене кілька питань в порожнечу: чому в Керченській лікарні не стали оперувати пораненого належним чином і відповідно до власного сумлінням? Чому лікарі СІЗО-1 Матроська тиша, МСЧ-77 філія Лікарня, СІЗО 2 Лефортово поставилися з своїх обов’язків неналежним чином, намагаючись лікувати знищені сухожилля і не витягнуті оскільки еспандером (шкідництво ж) і уколами вітаміну В, замість невідкладної операції? Що робити звичайним ув’язненним, за яких не заступається міжнародне співтовариство, вся Україна, уповноважені з прав людини, дипломати, адвокати?», – зазначив адвокат.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • 27 і 28 листопада в окупованому Криму «суди» Сімферополя  і Керчі заарештували до 25 січня 2019 року 24 військовополонених українських моряків. 30 листопада їх етапували з окупованого Криму до Москви в СІЗО Лефотово і «Матросская тишина».
  • Розслідувачі міжнародної групи Bellingcat вказують, що оприлюднена ФСБ РФ інформація про захоплення кораблів і моряків ВМСУ в Чорному морі показує, що обстріл російськими військовими МБАК «Бердянськ» стався в міжнародних водах.
  • 16 січня 2019 року Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт 21 моряку до 24 квітня. Андрій Ейдер, Андрій Артеменко і Василь Сорока залишаються в СІЗО до 26 квітня.
  • 24 січня ПАРЄ в своїй резолюції закликала РФ негайно звільнити захоплених українських моряків і забезпечити надання їм допомоги відповідно до вимог міжнародного гуманітарного права, зокрема, Женевської конвенції про поводження з військовополоненими.
  • Адвокати військовополонених українських моряків готують пакет документів, необхідних для подачі індивідуальних скарг в міжнародні судові інстанції, в тому числі до ЄСПЛ.
  • Слідче управління ФСБ РФ всупереч третій Женевській конвенції відправило на психіатричну експертизу всіх 24 військовополонених українських моряків, що утримуються в московському СІЗО «Лефортово».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine