Захист Балуха домагається, щоб йому надавали необхідну медичну допомогу

Захист незаконно засудженого в окупованому Криму українського активіста Володимира Балуха домагається, щоб йому надавали необхідну медичну допомогу в лікарні УФСВП по Тверській області РФ в місті Торжок, де він зараз утримується.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Про це Кримській правозахисній групі повідомила адвокат політв’язня Ольга Дінзе, яка відвідала Балуха 10 червня, передає Центр журналістських розслідувань.

Дінзе підтвердила, що українець знаходиться в обласній лікарні УФСВП, м. Торжок (ФКЛПЗ ОЛ УФСВП Росії по Тверській області).

«Лікарня належить до системи Федеральної служби виконання покарання, тому Володимир Балух там утримується в камері. Він отримує мінімальний набір медичних препаратів. Стан здоров’я мого підзахисного трохи покращився за рахунок того, що він отримав посилку з продуктами, яку понад місяць тому відправляла його сестра, також деякі продукти він зміг купити в магазині. Але їсти їжу ФСВП Балух як і раніше відмовляється», – розповіла адвокат.

Балух потребує стоматологічної допомоги, тому адвокат подала заяву про надання йому послуг стоматолога. Дінзе сподівається, що таку допомогу її підзахисному нададуть.

Адвокат повідомила, що раніше на ім’я начальника колонії подавала заяву про відвідування Балуха лікарем з 30-річним стажем роботи для первинного огляду та постановки можливого діагнозу, але відповіді на цю заяву вона до цих пір не отримала.

Також Дінзе не отримала відповідь на адвокатський запит про стягнення щодо Балуха, включаючи питання про підстави поміщення його в штрафний ізолятор.

Вона додала, що Володимир Балух передає всім подяку за листи, на які він з радістю відповідає, і звертається до всіх з проханням продовжувати йому писати.

Нагадаємо:

  • 18 лютого українського активіста етапували з СІЗО Сімферополя. Балуха вивезли з окупованого Криму в російський Краснодар, причому без речей.
  • З 29 березня Володимир Балух знаходиться у виправній колонії №4 міста Торжок в Тверській області РФ.
  • 4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії – до 19 квітня. У ШІЗО ув’язненних тримают в строгих умовах на хлібі і воді.
  • В кінці квітня «Верховний суд Криму» прийняв рішення, яке продовжує час перебування Балуха в російській колонії. «Суд» ухвалив не зараховувати час, проведений політв’язнем в СІЗО, як день за півтора, а вважати цей термін як день за день, хоча ч.3 ст. 2 КК РФ говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.
  • Балух у листі до української активістки з Латвії Тетяни Лазди повідомив, що йому продовжили на 15 діб перебування в ШІЗО до 19 травня. Згодом стало відомо, що Балуху продовжили термін утримання в ШІЗО до 31 травня.
  • Адміністрація колонії не дозволила українському консулу зустрітися з Балухом.
  • 30 травня Балуха перевели з штрафного ізолятора колонії №4 міста Торжок в обласну лікарню УФСВП по Тверській області. Йому передали вітаміни і теплий одяг.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine