Український політв’язень Балух оголосив голодування в російській колонії

Український активіст Володимир Балух, який знаходиться в колонії №4 у місті Торжок Тверської області РФ, оголосив голодування у зв'язку з тим, що його вже два місяці продовжують утримувати в штрафному ізоляторі в нелюдських умовах. Політв'язень також вимагає допустити до нього консула України, громадянином якої він є.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Про це повідомив виданню «Новая газета» адвокат активіста Даніїл Берман, який зустрівся з Балухом 25 і 26 липня, передає Центр журналістських розслідувань.

«Балух небезпідставно вважає, що як тільки другого липня закінчиться цей термін перебування в ШІЗО, його відразу ж знову туди помістять або будуть застосовувати інші форми стягнення, наприклад, зарахувавши в злісні порушники режиму, переведуть в ПКТ (приміщення камерного типу – ред.). Сьогоднішнє утримання в ШІЗО фактично перетворилося для Балуха в справжню, не придуману тортуру – у нього відібрали теплу білизну і светр. В ізоляторі і так-то холодно, і в Тверську область прийшла на днях прохолодна погода з дощем», – розповів Берман.

Також, зазначив він, у Балуха в колонії в Керчі був псалтир, який пройшов цензуру і був весь час з ним, але в Торжку з невідомої причини псалтир у нього забрали.

«25 червня, коли я прийшов до Володимира Григоровича, він уже знав, що до нього безуспішно намагався пробитися консул його країни. До цього Балух двічі подавав заяву, що якщо до нього не допустять консула України, то він оголосить голодування. Оскільки адміністрація всі ці заяви проігнорувала, Володимир Григорович повідомив мені, що з вечора 25 числа починає голодування. Мене ця заява схвилювала, я прийняв рішення відвідати його і на наступний день, 26 червня, – спеціально, щоб довідатися про стан його здоров’я і справ … Підтвердив, що перестав приймати їжу і передав мені письмове повідомлення для адміністрації про початок голодування», – повідомив адвокат.

Фото: novayagazeta.ru

Він додав, що Балух також вимагає повернути йому псалтир, теплу білизну і светр.

«На сьогодні оголошення голодування і розголос, що відбувається з ним в цій колонії – це вимушена і, можливо, єдиний захід, останній спосіб домогтися припинення порушення прав Балуха. Складається враження, що адміністрація колонії навмисно створює всі умови, щоб Балух провів за гратами як можна більше часу і не вийшов за УДО», – підкреслив захисник українця.

Нагадаємо:

  • 18 лютого українського активіста етапували з СІЗО Сімферополя. Балуха вивезли з окупованого Криму в російський Краснодар, причому без речей.
  • З 29 березня Володимир Балух знаходиться у виправній колонії №4 міста Торжок в Тверській області РФ.
  • 4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії – до 19 квітня. У ШІЗО ув’язненних тримают в строгих умовах на хлібі і воді.
  • В кінці квітня «Верховний суд Криму» прийняв рішення, яке продовжує час перебування Балуха в російській колонії. «Суд» ухвалив не зараховувати час, проведений політв’язнем в СІЗО, як день за півтора, а вважати цей термін як день за день, хоча ч.3 ст. 2 КК РФ говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.
  • Балух у листі до української активістки з Латвії Тетяни Лазди повідомив, що йому продовжили на 15 діб перебування в ШІЗО до 19 травня. Згодом стало відомо, що Балуху продовжили термін утримання в ШІЗО до 31 травня.
  • Адміністрація колонії не дозволила українському консулу зустрітися з Балухом.
  • 30 травня Балуха перевели з штрафного ізолятора колонії №4 міста Торжок в обласну лікарню УФСВП по Тверській області. Йому передали вітаміни і теплий одяг.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine