Правозахисники закликають писати листи підтримки політв’язню Балуху в колонію РФ

Правозахисники закликають писати листи підтримки українському активісту, політв'язню Володимиру Балуху, якого знову помістили в ШІЗО колонії №4 у російському місті Торжок.

Володимир Балух Фото: RFE/RL

Відповідне звернення у неділю, 11 серпня, опублікувала Кримська правозахисна група (КПГ), повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Український активіст Володимир Балух, перебуваючи у важких умовах російської колонії, бореться за свободу, людську гідність і Україну, але у нього вже майже не залишилося сил боротися за своє життя», – заявили правозахисники.

Як відзначили в КПГ, Балух незаконно утримується в колонії РФ, в якій до нього ставляться вкрай упереджено і нетерпимо, знаючи його українську позицію і боротьбу з російською репресивною системою.

«Після того, як Балуха багато разів за надуманими приводами відправляли в ШІЗО, його на півроку перевели в приміщення камерного типу (ПКТ). В даний час він черговий раз поміщений в ШІЗО на 15 діб. Українцю дуже потрібна підтримка українського народу і міжнародного співтовариства! Ми просимо всіх небайдужих людей відправляти Володимиру Балух листи», – йдеться у зверненні.

Як вказують правозахисники, написати українському активісту можна через російську систему ФСВП-лист.

Для цього потрібно перейти за посиланням: https://fsin-pismo.ru/client/app/letter/create

У графі «Оберіть свій регіон» потрібно відзначити «Тверська область». У графі «Виберіть установу» вказати «ІК-4 Торжок».

Листи необхідно надсилати на ім’я Балуха Володимира Григоровича, 1971 р.н. При цьому треба обов’язково вказати в листі функцію, яка дає можливість відправити зворотну відповідь.

«Для того, щоб українець отримав ваші листи, рекомендуємо писати їх російською мовою і уникати речень і фраз, які російська влада може трактувати як «екстремістські», – додали в КПГ.

Нагадаємо:

  • З 29 березня 2019 року Володимир Балух знаходиться у виправній колонії №4 міста Торжок в Тверській області РФ.
  • 4 квітня Балуха помістили в штрафний ізолятор колонії – до 19 квітня. У ШІЗО ув’язненних тримають в строгих умовах на хлібі і воді.
  • В кінці квітня «Верховний суд Криму» прийняв рішення, яке продовжує час перебування Балуха в російській колонії. «Суд» ухвалив не зараховувати час, проведений політв’язнем в СІЗО, як день за півтора, а вважати цей термін як день за день, хоча ч.3 ст. 2 КК РФ говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.
  • Балух у листі до української активістки з Латвії Тетяни Лазди повідомив, що йому продовжили на 15 діб перебування в ШІЗО до 19 травня. Згодом стало відомо, що Балуху продовжили термін утримання в ШІЗО до 31 травня.
  • Адміністрація колонії не дозволила українському консулу зустрітися з Балухом.
  • 30 травня Балуха перевели з штрафного ізолятора колонії №4 міста Торжок в обласну лікарню УФСВП по Тверській області. Потім його повернули з лікарні до колонії та знову помістили в ШІЗО.
  • 25 червня Балух оголосив голодування у зв’язку з тим, що його два місяці утримували в штрафному ізоляторі в нелюдських умовах. Політв’язень також вимагав допустити до нього консула України. Після того, як консула допустили, Балух припинив голодування.
  • 30 липня Балуха знову помістили в штрафний ізолятор.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine