В Криму Едема Бекірова повернули з лікарні в СІЗО Сімферополя – Денісова

В окупованому Криму тяжкохворого кримськотатарського активіста Едема Бекірова в четвер, 22 серпня, повернули до СІЗО Сімферополя після медичного обстеження в лікарні ім. Семашка, куди його вивезли 21 серпня.

Едем Бекіров Фото: Ислям Велиляев

Про це повідомила на своїй сторінці у Facebook Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова з посиланням на адвоката політв’язня, передає Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні адвокат пана Бекірова повідомив, що після медичного обстеження в лікарні ім. Семашка, його підзахисного було повернуто в Сімферопольський СІЗО. Втім, адвокат підтвердив, що госпіталізація кримського татарина 27 серпня в Республіканську лікарню на тижневе стаціонарне обстеження все ж відбудеться», – написала Денісова.

Вона нагадала, що вбачає в таких діях з боку керівництва РФ стосовно Бекірова виконання другого рішення Європейського суд з прав людини (ЄСПЛ).

«Крім того, адвокат пана Бекірова пов’язав вказаний процес з остаточним розглядом Європейським судом справи його підзахисного щодо порушення його прав РФ, що заплановано на 6 вересня 2019 року», – додала український омбудсмен.

Вона також висловила сподівання, що під час госпіталізації 27 серпня Бекіров отримає кваліфіковану медичну допомогу в повному обсязі.

Як повідомлялось, 21 серпня Бекірова доправили з СІЗО Сімферополя до лікарні ім. Семашка, де його оглянули ендокринолог, невролог, кардіолог, а також були взяті аналізи крові і сечі.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)».
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму. Це рішення не було виконано. 10 липня ЄСПЛ зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження Бекірова.
  • 15 липня омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що Бекірова нібито перевели в лікарню. Однак дочка активіста Елеонора Бекірова повідомила, що батька перевели в санчастину СІЗО №1 Сімферополя, проте медичної допомоги він досі не отримує. У Бекірова значно погіршився стан здоров’я.
  • 8 серпня «Верховний суд Криму» продовжив до 11 жовтня термін утримання під вартою Едему Бекірову.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine