Денісова вимагає допустити священника до українського активіста Приходька в СІЗО Сімферополя

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з вимогою вжити заходів для допуску священика до незаконно арештованого в окупованому Криму українського активіста Олега Приходька, який утримується в СІЗО Сімферополя.

Олег Приходько Фото: RFE/RL

Про це омбудсмен України написала на своїй сторінці у Facebook.

«Права незаконно затриманого кримського активіста Олега Приходька, який утримується в «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю» – вчергове порушено. Нашим співгромадянином подано два клопотання до адміністрації пенітенціарної установи щодо допуску до нього священника, але відповіді так і не отримано», – заявила Денісова.

Вона вказала, що це є прямим порушенням права ув’язненого на можливість доступу до кваліфікованих представників будь-якої конфесії, яке закріплено в пунктах 41, 42 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими від 30.08.1955, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН.

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової невідкладно вжити заходів для відновлення прав Олега Приходька», – зазначила український омбудсмен.

Як повідомлялось, в Криму заарештованому українському активісту Олегу Приходьку, якого ФСБ обвинувачує в нібито підготовці до теракту в Саках, в СІЗО Сімферополя відмовляють в побаченнях зі священиком.

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинувачує активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки.
  • 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста на два місяці – до 10 грудня.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі в тимчасово окупованому Криму Олега Приходька. Україна в ОБСЄ зажадала від РФ звільнити Приходька.
  • 28 жовтня ФСБ висунула обвинувачення Олегу Приходьку в нібито підготовці до теракту за ч.1 ст.30 КК РФ і ч.1 ст.205 КК РФ, а також у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК РФ.
  • Приходько, якому 21 листопада виповнився 61 рік, утримується в спецблоці СІЗО Сімферополя.
  • Росфінмоніторинг вніс Олега Приходько в «Перелік осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму».
  • 6 грудня в Криму «Київський райсуд» Сімферополя продовжив термін утримання під вартою українському активісту Олегу Приходько до 10 лютого 2020 року. 25 грудня «Верховний суд Криму» залишив чинним це рішення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine