Денісова вимагає допустити священника до українського активіста Приходька в СІЗО Сімферополя

Новини
Олег Приходько Фото: RFE/RL

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова звернулася до омбудсмена РФ Тетяни Москалькової з вимогою вжити заходів для допуску священика до незаконно арештованого в окупованому Криму українського активіста Олега Приходька, який утримується в СІЗО Сімферополя.

Про це омбудсмен України написала на своїй сторінці у Facebook.

«Права незаконно затриманого кримського активіста Олега Приходька, який утримується в «ФКУ СИЗО 1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополю» – вчергове порушено. Нашим співгромадянином подано два клопотання до адміністрації пенітенціарної установи щодо допуску до нього священника, але відповіді так і не отримано», – заявила Денісова.

Вона вказала, що це є прямим порушенням права ув’язненого на можливість доступу до кваліфікованих представників будь-якої конфесії, яке закріплено в пунктах 41, 42 Мінімальних стандартних правил поводження з ув’язненими від 30.08.1955, схвалених Економічною і Соціальною радою ООН.

«Звертаюся до Уповноваженого з прав людини в РФ Тетяни Москалькової невідкладно вжити заходів для відновлення прав Олега Приходька», – зазначила український омбудсмен.

Як повідомлялось, в Криму заарештованому українському активісту Олегу Приходьку, якого ФСБ обвинувачує в нібито підготовці до теракту в Саках, в СІЗО Сімферополя відмовляють в побаченнях зі священиком.

Нагадаємо: 

  • 9 жовтня в окупованому Криму співробітники ФСБ затримали в Саках українського активіста Олега Приходька. ФСБ обвинувачує активіста в нібито підготовці теракту і виготовленні вибухових пристроїв за ст. 205 (терористичний акт) і ст.223.1. (незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв) КК РФ. За версією ФСБ, Приходько нібито готував вибух будівлі «адміністрації» міста Саки.
  • 10 жовтня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував активіста на два місяці – до 10 грудня.
  • Прокуратура АРК відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного позбавлення волі в тимчасово окупованому Криму Олега Приходька. Україна в ОБСЄ зажадала від РФ звільнити Приходька.
  • 28 жовтня ФСБ висунула обвинувачення Олегу Приходьку в нібито підготовці до теракту за ч.1 ст.30 КК РФ і ч.1 ст.205 КК РФ, а також у незаконному виготовленні вибухових речовин за ч.1 ст. 223-1 КК РФ.
  • Приходько, якому 21 листопада виповнився 61 рік, утримується в спецблоці СІЗО Сімферополя.
  • Росфінмоніторинг вніс Олега Приходько в «Перелік осіб, причетних до екстремістської діяльності або тероризму».
  • 6 грудня в Криму «Київський райсуд» Сімферополя продовжив термін утримання під вартою українському активісту Олегу Приходько до 10 лютого 2020 року. 25 грудня «Верховний суд Криму» залишив чинним це рішення.