Прокуратура АРК відкрила провадження на суддю, який зняв арешт із судна-порушника SEABREEZE

Прокуратура АРК розпочала кримінальне провадження за фактом винесення суддею завідомо неправосудного рішення щодо зняття арешту з судна-порушника, яке було задіяне в  незаконному видобутку піску біля берегів окупованого Криму.  За даними Центру журналістських розслідувань, йдеться про суддю Приморського районного суду Одеси Анатолія Деруса та судно SEABREEZE, арештоване два роки тому. 

Фото: Facebook

Прокуратура АР Крим відкрила  кримінальне провадження за фактом постановлення суддею завідомо неправосудного рішення (ч. 2 ст. 375 КК України), повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Встановлено, що суддею одного з районних судів м. Одеси 13 травня 2020 року винесене рішення щодо скасування арешту на судно у кримінальному провадженні за фактом незаконного видобутку піску в заповідних зонах Чорного моря біля узбережжя Криму. Арешт був накладений цим судом ще 16 липня 2018 року за клопотанням прокуратури АР Крим в якості забезпечення відшкодування збитків через нелегальний видобуток природних копалин, які, відповідно до висновку експертизи, складають понад 140 млн грн», – йдеться в повідомленні прокуратури.

Анатолій Дерус, фото: скріншот з відео

Орган досудового розслідування у цій справі – ГУ Нацполіції в АР Крим та м. Севастополі був передислокований із Одеси до Херсону, а отже, дана справа є непідсудною Приморському районному суду міста Одеси. Адвокати власника судна – компанії Trans Holdings Overseas S.A. достеменно про це знали, вважають у прокуратурі, оскільки у 2019-2020 роках аналогічні спроби скасувати арешт здійснювались у Херсонському міському суді. Проте арешт залишився в силі. А  у березні 2020 року адвокати судновласника звернулись саме до Приморського районного суду Одеси. 

Прокуратура АР Крим оскаржить незаконне рішення районного суду в Апеляційному суді Одеської області. Прокуратурою зареєстроване кримінальне провадження за ч. 2 ст. 375 КК України (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови). Максимальна санкція за цією статтею передбачає до 8 років позбавлення волі. Крім того, готується відповідне звернення до Вищої ради правосуддя.

  • 10 квітня 2018 року суд арештував судно компанії РФ, яка незаконно видобуває пісок біля окупованого Криму. Суд Приморського району Одеси задовольнив клопотання прокуратури АРК і наклав арешт на судно SEABREEZE , яку підозрюють в незаконному видобутку піску біля берегів окупованого Криму. Судно знаходиться у порту «Южний» (Одеська область).
  • Прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні за фактом здійснення незаконного видобутку піску і розробки корисних копалин в районі Каркінітської затоки Чорного моря, яка розташована біля берегів півострову Крим, що завдає шкоди навколишньому природному середовищу на сотні мільйонів гривень, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 240 КК України.
  • В ході досудового розслідування, прокуратурою Автономної Республіки Крим спільно з Військово – Морськими Силами Збройних Сил України зафіксовано протиправну діяльність компанії, зареєстрованої в Російській Федерації щодо незаконного видобування природних ресурсів (піску) біля берегів Криму. З метою відшкодування збитків у зазначеному кримінальному провадженні, 10.04.2018 ухвалою слідчого судді задоволено клопотання прокуратури АР Крим та на судно, що зараз перебуває у порту міста Южний Одеської області і належить російській компанії-порушнику, накладено арешт», – повідомляє прокуратура АРК. Як повідомив генпрокурор Юрій Луценко, мова йде про заповідник «Лебедині острови» на півночі Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine