Прокуратура АРК скерувала до суду обвинувачення у держзраді стосовно кримської судді, яка підтримала окупантів

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт стосовно судді Господарського суду АР Крим, яка після окупації Криму Росією зрадила присязі та перейшла на службу до окупантів.

Прокуратура АРК Фото: investigator.org.ua

Прокуратура автономії скерувала до суду обвинувальний акт відносно колишньої судді Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

Слідством встановлено, що громадянка України, будучи суддею Київського районного суду м. Сімферополя Автономної Республіки Крим, після окупації півострова у 2014 році зрадила присязі на вірність народу України, перейшовши на службу до незаконно створених судових органів держави-окупанта. Брала безпосередню участь у формуванні та організації роботи окупаційних судів сприяючи таким чином окупації півострова, забезпечуючи становлення і зміцнення окупаційної адміністрації та надаючи допомогу Російській Федерації в проведенні підривної діяльності проти України.

Зокрема, у складі незаконно створеного «Київського районного суду м. Сімферополя Республіки Крим» виносила «судові рішення» у справах за російським законодавством.
Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років. Як стало відомо Центру журналістських розслідувань, мова йде про суддю Катігіну Л.П.

Нагадаємо:

  • У грудні 2015 року Вища рада юстиції Украни зробила подання про звільнення 277 суддів Автономної Республіки Крим і Севастополя за порушення присяги.
  • 19 квітня 2016 року Верховна Рада України звільнила 198 суддів Автономної Республіки Крим, які порушивши присягу, перейшли на службу до російських окупантів.
  • У січні 2017 року Генпрокуратура України повідомила, що проводить заочне розслідування за підозрою в державній зраді відносно 319 кримських суддів-зрадників.
  • 11 травня 2017 року Вища рада правосуддя України на своєму засіданні звільнила 91 суддю з Автономної Республіки Крим і Севастополя, які після окупації Криму перейшли на службу до Росії.
  • 22 січня 2020 року Святошинський райсуд Києва заочно визнав винним суддю Красногвардійського районного суду АР Крим у державній зраді та призначив йому покарання у вигляді 12 років позбавлення волі.
  • В кінці січня 20202 року Святошинський райсуд Києва заочно засудив за державну зраду до 12 років позбавлення волі з конфіскацією всього належного йому майна суддю Ялтинського міського суду, який у 2014 році після окупації Криму перейшов на службу до Росії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine