Правоохоронні органи Білорусі порушили кримінальну справу за фактом створення Координаційної ради.
Про це повідомляє TUT.by у Telegram.
«Створення та діяльність Координаційної ради спрямовані на захоплення державної влади, а також на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь. За цим фактом порушено кримінальну справу за статтею 361 Кримінального кодексу», – сказав генпрокурор Олександр Конюк.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що екскандидат у президенти Білорусі Світлана Тіхановська створює координаційну раду з передачі влади.
До складу Координаційної ради вже увійшли понад 30 осіб.
«Координаційна рада ставить собі за мету пошук шляхів для подолання політичної кризи і згоди в суспільстві», заявила член президії Марія Колесникова.
Стаття 361 КК Білорусі. Заклики до дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь:
Публічні заклики до захоплення державної влади, або насильницької зміни конституційного ладу Республіки Білорусь, або зраду державі, або вчинення акту тероризму або диверсії, або вчинення інших дій, спрямованих на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь, або поширення матеріалів, що містять такі заклики, – караються арештом або позбавленням волі на строк до трьох років.
Заклики, звернені до іноземної держави, іноземної або міжнародної організації, вчинити дії, спрямовані на заподіяння шкоди національній безпеці Республіки Білорусь, або поширення матеріалів, що містять такі заклики, за відсутності ознак більш тяжкого злочину – караються арештом або позбавленням волі на строк до трьох років.
Дії, передбачені частинами 1 або 2 цієї статті, вчинені з використанням засобів масової інформації або глобальної комп’ютерної мережі «Інтернет», караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років.
Прессекретар президента РФ Дмитрій Пєсков заявив, що у Кремлі не бачать потреби надавати військову допомогу Білорусі в рамках ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку).
Депутати Європарламенту не визнають результати президентських виборів у Білорусі і вважають Олександра Лукашенка персоною нон-грата. Євродепутати засудили арешти та акти насильства і тортур проти мирних демонстрантів та закликали до всебічного розслідування цих злочинів.
Напередодні в Білорусі відбувся наймасштабніший загальнонаціональний мітинг за всю історію країни.
Україна констатує, що офіційно оприлюднені результати виборів президента Білорусі не викликають довіри в білоруському суспільстві, і загалом поділяє позицію, висловлену Європейським Союзом щодо цих виборів. В ЄС заявили, що не визнають результатів президентських виборів у Білорусі й починають роботу над запровадженням санкцій за фальсифікацію виборів та насильство щодо протестувальників, йдеться у заяві МЗС України щодо президентських виборів в Білорусі.
Нагадаємо:
- Вибори президента в Білорусі супроводжувались серйозними порушеннями свободи слова і прав журналістів з боку силовиків.
- Міністри закордонних справ Литви, Польщі та України закликали владу Білорусі утриматися від застосування сили та звільнити всіх затриманих в ніч після президентських виборів.
- Держдепартамент США закликав владу Білорусі поважати права білорусів на участь в мирних зібраннях і утримуватися від застосування сили, а також звільнити незаконно затриманих демонстрантів.
- Європейський Союз може переглянути відносини з Білоруссю і ввести санкції проти осіб, винних у фальсифікації виборів президента, жорстокому придушенні протестів і необгрунтованих арештах в в країні.
- ЦВК Білорусі оголосила остаточні підсумки виборів і оголосив переможцем Олександра Лукашенка, який, згідно з офіційними даними, отримав 80,1% голосів виборців. Головна опонентка чинного президента Світлана Тіхановська, яка, за даними ЦВК, отримала 10,1% голосів, заявила про свою перемогу і закликала створити координаційний комітет для передачі влади в країні, а також організувати мирні протести 15 і 16 серпня.