В США п’ятий український екіпаж катеру Island відпрацьовує практичні заняття на морі

В США п'ятий український екіпаж патрульного катера типу Island, який проходить навчання у Балтіморі, розпочав практичні заняття в морі під наглядом інструкторів Берегової охорони Сполучених Штатів.

Переданий США Україні катер Р193 «Фастів», Балтімор Фото: Facebook ВМС ЗС України

Про це повідомляє Командування ВМС України.

«Екіпаж патрульного катеру типу Island, який продовжує навчання в Балтиморі, США, приступив до практичних занять. Виходи в море здійснюються під керівництвом українських моряків, а оцінювання проводить Берегова охорона Сполучених Штатів. За перші декілька днів військові моряки українських ВМС відпрацювали низку навчань на оцінку не нижче як добре», – йдеться у повідомленні.

Попереду на п’ятий екіпаж катеру чекають іспити і сертифікація та подальша служба на одному з катерів вже в Україні.

«Подібна щільна співпраця з нашими західними партнерами та мовна практика в подальшому допомагатиме українським морякам в майбутній взаємодії з флотами країн-членів та партнерів НАТО», – додали в Командування ВМСУ.

Як повідомлялось, два з трьох патрульних катерів типу Island, додатково переданих США для ВМСУ, пройшли відповідне технічне обслуговування й доозброєння, для майбутніх екіпажів була організовна допідготовка на базі суднобудівної верфі Берегової охорони США під керівництвом американських інструкторів. Катери отримали імена на честь українських міст «Суми» та «Фастів». 26 березня 2021 року у Балтиморі українські військові моряки завершили курс допідготовки до експлуатації патрульних катерів типу Island.

Передача Україні ще трьох катерів типу Island дозволить сформувати у ВМСУ дивізіон з п’яти швидкохідних патрульних катерів.

Нагадаємо:

  • 27 вересня 2018 року США передали ВМС України два патрульні катери берегової охорони класу Island («Айленд»). Церемонія відбулася на території бази Берегової охорони США «Балтімор» за участі президента України Петра Порошенка. США передали патрульні катери Islands безкоштовно, Україна заплатила лише за їх транспортування, підготовку екіпажів та інші супутні витрати.
  • У США катери дообладнали новітніми системами та механізмами і вони пройшли випробування в Балтіморі. Катери отримали назви «Слов’янськ» (P190) та «Старобільськ» (P191).
  • 21 жовтня 2019 року катери «Слов’янськ» і «Старобільськ» доставили  в Одеський морський порт. 13 листопада їх передали до складу ВМСУ.
  • У 2021 році США на додаток до вже прийнятих до складу ВМСУ патрульних катерів типу Island передадуть Україні ще три таких же корабля. При цьому, на відміну від перших двох катерів, які увійшли до складу українського флоту, вони не будуть демілітаризовані.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine