Джелялов розповів адвокатам про умови утримання в психлікарні Сімферополя, куди його помістили для проведення експертизи

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов розповів адвокатам про умови утримання в Кримській республіканській психіатричній лікарні №1, куди його помістили для проходження стаціонарної психолого-психіатричної експертизи.

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: Elmaz Qırımlı

Про це у Facebook повідомив адвокат Микола Полозов, який разом з колегою Еміне Авамілєвою 13 жовтня відвідав Джелялова в психлікарні.

«Виглядає Наріман добре, стан здоров’я задовільний. Єдине, мені здалося він схуд. Мої спостереження підтвердилися. Наріман сказав, що під час вступу до лікарні його зважували. У підсумку, за місяць перебування в СІЗО він втратив два кілограми. І це при зовсім нещільної конституції його тіла», – написав Полозов.

За його словами, спочатку Джелялова помістили одного в двомісну камеру, а 11 жовтня його перевели в п’ятимісну камеру, де крім Нарімана знаходиться ще з чотири людини. Всі вони також були привезені з СІЗО і проходять експертизу. Відносини з сусідами по камері у нього нормальні.

«Після поміщення в лікарню щодо Нарімана провели поверхневий медичне обстеження. Ніяких результатів обстеження йому не повідомляли. Що стосується самої експертизи, то Наріман розповів, що за минулий час з ним двічі спілкувалися експерти … Повідомили, що по всій видимості, він пробуде на експертизі максимальний термін – 28 днів. Тобто, по всій видимості, на суд щодо продовження запобіжного заходу він так і не потрапить», – додав адвокат.

Він зазначив, що умови утримання Джелялова в лікарні «практично як в СІЗО», проте «їжа більше нагадує лікарняну, ніж тюремну» і прогулянковий дворик нагадує не кам’яний мішок, як в СІЗО, де навіть сонце не видно, а трохи більш дружній простір.

«Ніяких новин з зовнішнього світу він не отримує. Кореспонденція в лікарню не надходить в принципі. Всі листи поки складуються у цензора в СІЗО. Телевізора теж немає. Раніше був, але потім, зі слів персоналу, його прибрали. Єдине що залишається робити читати книги. На щастя, у відділенні є невелика бібліотечка, зараз Наріман читає якусь фантастичну повість », – розповів Полозов.

Він також повідомив, що 12 жовтня в лікарню приходили представники Громадської спостережної комісії (ГНК), перевіряли умови утримання, при цьому якихось скарг з боку заарештованих не надходило.

«І звичайно складна проблема із здійсненням речових та продуктових передач. Номенклатура продуктів і речей, дозволених до передачі в лікарні, відрізняється від номенклатури в СІЗО і технічно набагато складніша процедура. Дружина Нарімана дві доби намагалася здійснити передачу, довелося навіть дзвонити в управління ФСВП. Тільки після цього її прийняли», – зазначив адвокат.

Він додав, що Джелялов продовжує залишатися в доброму гуморі, не сумує, не опускає руки. І готовий боротися за свободу і справедливість. «Також він попросив передати всім подяку за підтримку. Вона дуже важлива не тільки для нього, а й для десятків і сотень політв’язнів кремлівського режиму!», – написав Полозов.

Як повідомлялось, 1 жовтня 2021 року «Верховний суд Республіки Крим» залишив під вартою Нарімана Джелялова. При цьому «суд» скоротив на день термін арешту Джелялова, який тепер має перебувати в СІЗО до 3 листопада.

7 жовтня 2021 року Джелялова вивезли в психіатричну лікарню Сімферополя для «проведення експертизи».

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine