Джелялов просить писати листи до СІЗО йому та братам Ахтемовим – Полозов

Заарештований в окупованому Криму перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов просить усіх, хто його підтримує, писати листи до СІЗО йому та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим. Усіх трьох ФСБ обвинувачує у скоєнні «диверсії», яка нібито сталася у селі Перевальне.

Наріман Джелялов, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook адвокат Микола Полозов, який 25 листопада разом із колегою Еміне Авамілєвою зустрілися з Джеляловим у СІЗО Сімферополя.

«Він розповів нам про умови утримання та стан здоров’я. На щастя, зі здоров’ям усе гаразд. Легка застуда вже пройшла. А ось умови утримання на краще не змінилися. У камері досі немає опалення, крім того досі не вирішено адміністрацією СІЗО питання обладнання камери необхідною побутовою технікою. Також з’ясувалося, що медикаменти, які дружина передає Наріману, не доходять до нього в повному обсязі», – написав Полозов.

Він додав, що найбільше Джелялова засмучує тотальна інформаційна ізоляція, якою його оточили у СІЗО, куди досі до нього не надходять листи.

У зв’язку з цим, зазначив Полозов, Джелялов попросив опублікувати свою заяву:

«Писати політв’язню важливо не лише тому, що ці листи надають йому сили вистояти перед несправедливістю. Не тільки тому, що така увага збільшує його шанси повернутися на свободу фізично та морально здоровим, уникнувши існуючих у в’язницях загрози та небезпеки.

Не секрет, що політичними переслідуваннями влада прагне залякати суспільство, зробити його слухняним, ізолювавши активних людей, чиї вчинки та слова знаходили відгук в умах та серцях.
Своїми листами ми протистоїмо цьому прагненню. Ми зберігаємо відданість один одному, відданість спільним ідеям та цілям.

Тому ці листи важливі не лише для в’язнів, а й для тих, хто їх пише, для всіх нас. Просте «Мераба!» (Привіт!), яке напишите ви і прочитаю я, знешкодить задуми недругів розділити нас, залишивши кожного з його проблемами. Не дозволить нас перемогти! Пишіть!».

АДРЕСА ДЛЯ ЛИСТІВ (писати потрібно російською):

ФКУ СИЗО-1 УФСИН России по Республике Крым и г. Севастополь
295051, г. Симферополь, б-р. Ленина, д. 4
Джелялову Нариману Энверовичу (1980 г.р.)
Ахтемову Асану Исламовичу (1989 г.р.)
Ахтемову Азизу Эскендеровичу (1996 г.р.)

Як повідомлялось, 28 жовтня 2021 року в Криму «Київський районний суд» Сімферополя продовжив до 23 січня 2022 року термін утримання під вартою першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову і двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим, яких ФСБ обвинувачує у здійсненні «диверсії», яка нібито відбулася на газопроводі у селі Перевальне.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine