У Криму «суд» продовжив арешт Джелялову до 23 січня – Полозов

В окупованому Криму «Київський районний суд» Сімферополя 28 жовтня продовжив до 23 січня 2022 року термін утримання під вартою першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову, якого ФСБ разом із двоюрідними братами Азізом та Асаном Ахтемовими обвинувачує у здійсненні «диверсії», яка нібито відбулася на газопроводі у селі Перевальне.

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: Elmaz Qırımlı

Про це повідомив адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

«У Київському районному суді Сімферополя сьогодні відбулося судове засідання щодо розгляду клопотання слідчого ФСБ про продовження Наріману Джелялову терміну тримання під вартою… Оскільки засідання пройшло у закритому режимі, подробиці засідання я розкрити не можу. Клопотання слідчого судом було задоволене, Наріман Джелялов залишиться під вартою до 23 січня 2022 року», – написав Полозов.

Він додав, що захист оскаржуватиме рішення «суду» про продовження арешту Джелялову та постанову про призначення судового засідання у закритому режимі в апеляційному порядку.

«На початку судового засідання стало відомо про те, що раніше 26 жовтня суддя Пронін виніс ухвалу про призначення судового засідання у закритому режимі. Нібито у зв’язку із загрозою безпеці учасників процесу. Водночас у матеріалах справи захист не виявив жодних документів, заяв чи рапортів про наявність такої загрози. У зв’язку з чим обґрунтовано зробила висновок про те, що суд незаконно ухвалив рішення щодо обмеження принципу гласності у кримінальному процесі», – додав адвокат.

Він також повідомив, що судове засідання проходило без участі Нарімана Джелялова, оскільки його не привезли із психіатричної лікарні, де він перебуває на стаціонарній експертизі. При цьому суд відмовився задовольнити клопотання захисту про оголошення перерви для доставлення Джелялова на засідання.

Як повідомлялось, 1 жовтня 2021 року «Верховний суд Республіки Крим» залишив під вартою Нарімана Джелялова. При цьому «суд» скоротив на день термін арешту Джелялова, який тепер має перебувати в СІЗО до 3 листопада.

7 жовтня 2021 року Джелялова вивезли в психіатричну лікарню Сімферополя для «проведення експертизи». Він розповів адвокатам про умови утримання в Кримській республіканській психіатричній лікарні №1, де його будуть утримувати 28 днів.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine