Ще 65 українців отримають компенсацію за зруйноване житло на Донбасі – Мінреінтеграції

Ще 65 громадян отримають компенсацію за зруйноване житло на Донбасі.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Комісія з розгляду питань, пов’язаних з наданням грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації у Донецькій області ухвалила рішення про надання грошової компенсації та включення в узагальнений список 65 громадян, які постраждали. Ці люди є власниками 40 об’єктів зруйнованого житла.

14 зруйнованих об’єктів розташовані в селищі Широкине, 10 – в місті Авдіївка, 9 – в місті Мар’їнка, 3 – в селищі Піски, 2 – в селищі Гранітне, 1 – в селищі Водяне та 1 – в селищі Яснобродівка.

Таким чином, за результатами засідання 65 постраждалих отримають компенсацію на загальну суму 11,43 млн гривень що становить понад 285 тисяч гривень на один зруйнований об’єкт. Розгляд однієї заяви подовжено на місячний термін.

Загалом, з початку 2021 року комісіями в Донецькій та Луганській областях ухвалено рішення про надання компенсації 454 постраждалим, які є власниками 380 об’єктів житлового фонду, на загальну суму понад 105 мільйонів гривень», – повідомляє міністерство.

Центр журналістських розслідувань у матеріалі «Життя у модулях: Чому переселенці сьомий рік живуть у тимчасових контейнерах» з’ясував, що гарантійний строк експлуатаціїї семи модульних містечок, наданий німецьким фондом, закінчився у 2018 році. Однак переселенці мешкають у металевих контейнерах і досі. 

Згідно інформації Міністерства реінтеграції, станом на вересень 2021 року, в усіх семи модульних містечках проживає 1323 людини, з яких 377 – неповнолітні. Переважно це люди похилого віку чи та інші соціально незахищені категорії, які не можуть собі дозволити зняти окрему квартиру. 

У 2019 році експерти благодійного фонду «Право на захист», який опікується переселенцями, зробили звіт про життя, зокрема, і в транзитних містечках. У шести з них зафіксували задовільний для проживання технічний стан. Виключення становив Кривий Ріг, де абсолютно в усіх модулях виявили плісняву, корозію металу та розгерметизацію. До того ж містечко знаходиться за 25 кілометрів від Кривого Рогу та поряд з одним із гірничо-збагачувальних комбінатів.

У доповіді Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової про реалізацію права переселенців на житло за 2020 рік омбудсман радила Міністерству реінтеграції розробити та подати на розгляд Уряду проєкт акту про визначення підстав та умов для переміщення переселенців із займаних ними тимчасових приміщень, а також розробити та впровадити механізм оцінки потреб у забезпеченні житлом, включивши ці дані до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.

Нагадаємо:

  • 28 жовтня 2021 року Кабінет Міністрів України схвалив стратегію інтеграції переселенців. Серед її завдань: створити умови для інтеграції ВПО; забезпечити повний доступ до освіти, до соціальних, адміністративних та інших послуг; створити умови для розвитку потенціалу ВПО на нових місцях проживання; вирішити елементарні соціальні потреби: від працевлаштування до забезпеченості житлом.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine