Наріман Джелялов: У матеріалах справи відсутні об’єктивні докази злочину, що мені приписується

Незаконно заарештований в окупованому Криму за сфальсифікованим ФСБ обинуваченням у нібито «диверсії» перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов заявляє, що в матеріалах кримінальної справи відсутні об'єктивні докази злочину, що йому приписується, а його арешт є незаконним переслідуванням журналіста та громадського діяча за професійну діяльність та захист інтересів громадян України в Криму.

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: Elmaz Qırımlı

Про це йдеться у заяві Джелялова, яку опублікував його адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

«Ознайомившись із матеріалами кримінальної справи, можу лише підтвердити: мій арешт – незаконне переслідування людини, журналіста, громадського діяча за свободу вираження поглядів, професійну діяльність та захист інтересів громадян України в Криму. У матеріалах справи відсутні прямі, об’єктивні підтвердження приписуваних мені злочинних дій. Слідство спирається на припущення, нічим не доводячи ні мотивів, ні наміру, що говорить про відсутність складу злочину в будь-яких моїх діях», – зазначив перший заступник голови Меджлісу.

Він звернув увагу, що обвинувачення базується на свідченнях трьох засекречених свідків, які «чудесним чином «бачили» і «чули» те, що потрібно було слідству».

«Очевидно, що сторона обвинувачення не турбуватиме себе доказом провини фігурантів цієї політичної справи, оскільки суд традиційно винесе заздалегідь написаний вирок», – вважає Джелялов.

Він зазначив, що разом з адвокатами готується до серйозного опору, «з метою вкотре викрити цинізм, підлість та брехливість російської репресивної системи».

«Закликаю всіх вільних людей в окупованому Криму, незважаючи на політичні репресії: незаконні арешти, штрафи, тортури, як у випадку з Наріманом Аметовим; дотримуватися принципів та методів ненасильницького опору. Справедливість переможе над силою!», – заявив Джелялов.

Як повідомлялось, 22 грудня 2021 року в Криму «Київський районний суд» Сімферополя продовжив до 23 лютого 2022 року термін утримання під вартою першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та двоюрідним братам Азізу та Асану Ахтемовим, яких ФСБ обинувачує у скоєнні «диверсії», яка нібито сталася у селі Перевальне.

Нагадаємо:

  • 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. 4 вересня співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).
  • 7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.
  • 23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі). У листопаді 2021 року Джелялова також обвинуватили в контрабанді вибухового пристрою за ч.3 ст.226.1 КК РФ (незаконний перетин через митний кордон Митного союзу в рамках ЄврАзЕС вибухового пристрою, вчиненого організованою групою).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine