Українські атаки військово-морській базі у Севастополі обмежують операції Чорноморського флоту РФ – розвідка Британії

Новини
севастополь
Дим над штабо Чорноморського флоту рф, 20.08.2022 Фото: ForPost

В окупованому Севастополі російський флот не перебуває в повній безпеці. Можливі атаки з українського боку стримують активність військових кораблів.

Про це йдеться у щоденному звіті розвідки Великої Британії.

Як зазначається у зведенні, 22 березня щонайменше три безпілотні надводні кораблі й один безпілотний літальний апарат спробували завдати удару по російській військово-морській базі Севастополь в окупованому Криму.

Згідно з повідомленнями з відкритих джерел, один дрон було зупинено захисними бонами, а два підірвано в гавані. Російські офіційні особи заявили, що жодне російське судно не постраждало.

При цьому в ході попередньої атаки дронів на Севастополь 29 жовтня 2022 року були пошкоджені тральщик «Іван Голубець» та фрегат «Адмірал Макаров».

«Попри те, що нові атаки, швидше за все, не завдали шкоди жодному військовому об’єкту, загроза дронів, ймовірно, продовжує стримувати дії російського Чорноморського флоту», – зазначають у Міноборони Британії.

В окупованому Севастополі рано-вранці 22 березня зафіксовано потужні вибухи, цього разу на морі. Окупаційний «губернатор» Михаіл Развожаєв заявив про спробу проникнути до Севастопольської бухти трьох морських безпілотників, які були знищені підрозділами Чорноморського фото РФ. Від їхніх вибухів вибило шибки у будівлі так званого «уряду» Севастополя в самому центрі міста.

Як повідомлялось, вранці 29 жовтня 2022 року Севастопольську бухту в окупованому Криму, яка є головною базою Чорноморського флоту Росії, атакували надводні дрони та безпілотні літальні апарати. У відкритому доступі біло опубліковано відео з камер морських безпілотників, які атакували кораблі Чорноморського флоту РФ. Офіційно Збройні Сили України не підтвердили свою участь в організації операції. У Міноборони РФ заявили про «незначне пошкодження» тральщика «Іван Голубець» після ранкової «атаки дронів» в окупованому Севастополі, у якій осійські пропагандисти звінуватили Україну.

Центр журналістських розслідувань публікує серію матеріалів Тут може бути «бавовна» про російські об’єкти в окупованому Криму, які є потенційними легальними військовими цілями для ЗСУ. Вони адресовані цивільному населенню – громадянам України у Автономній Республіці Крим і Севастополі, аби вони могли убезпечити себе і триматись від них подалі.

Читайте три частини розслідувань про військові об’єкти окупантів у Севастополі: «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Північна сторона», «Тут може бути «бавовна»: Севастополь. Гори та море» та «Тут може бути «бавовна». Севастополь: бухти і місто».

***

24 лютого 2022 року президент РФ Володимир Путін заявив про проведення «спеціальної військової операції» на окупованому Донбасі. Росія завдала ракетних ударів по території України і розпочала пряме повномасштабне вторгнення на чотирьох напрямках. Збройні сили України дають відсіч ворогові, план бліцкрігу — захопити Київ за два-три дні — провалився, російська армія відступила від столиці. Російські військові вчиняють тисячі воєнних злочинів та злочинів проти людяності на всій території України.