Ощадбанк роз’яснив, коли про переселенців повідомляють в Пенсійний фонд

Життя
Ощадбанк
Відділення Ощадбанку у Слов'янську Донецької області Фото: oschadbank.ua

Ощадбанк роз’яснив, в яких випадках інформація для перевірки передається в Пенсійний фонд про про внутрішньо переміщених осіб.

Згідно зі змінами до постанови КМУ №1098 від 11.11.2020 року, якщо суми пенсії та грошової допомоги виходять з використанням платіжної картки, термін дії якої перевищує один рік, і протягом року за такою платіжною карткою не проводилися видаткові операції особисто одержувачем, а банком в протягом року не проводилася фізична ідентифікація особи, – уповноважений банк повідомляє про це відповідний орган Пенсійного фонду України або органу соціального захисту населення.

В Ощадбанку рекомендують проводити зняття готівки через касу банку хоча б один раз протягом року на суму більше 100 гривень, а також інші операції, які будуть свідчити про використання коштів на вашому рахунку (переказ коштів, поповнення мобільного, оплата послуг і т.д. ).

Переказ з картки на картку і поповнення мобільного не є операціями зняття готівки.

Згідно зі змінами до постанови КМУ про порядок виплати пенсій через установи банків (постанова КМУ від 11.11.2020), якщо сума пенсії виходить з використанням платіжної картки протягом року і по такій картці не проводилися видаткові операції особисто одержувачем, а банком не проводилася ідентифікація, банк повідомляє ПФУ для подальшої верифікації особистості одержувача.

В Ощадбанку пояснили, як зняти пенсію, якщо немає банківської карти: якщо у пенсіонера немає пенсійної банківської картки, але гроші надійшли на його розрахунковий рахунок, то їх можна отримати у відділенні банку при пред’явленні паспорта.

Внутрішньо переміщені особи (ВПО) за послугу СМС-інформування в Ощадбанку оплачують 7 грн на місяць. Крім того, з 1 грудня вони можуть знімати пенсії без комісії у банкоматах та відділеннях банку.

Як повідомлялось, термін дії прострочених платіжних карток Ощадбанку пенсіонерів зі статусом внутрішньо переміщених осіб продовжений поки до 1 січня 2021 року. До цієї ж дати плюс 60 днів після закінчення карантину банк відстрочив для них проходження ідентифікації.

Ощадбанк нараховує в повному обсязі і вчасно усі кошти на рахунки пенсіонерів зі статусом ВПО, які зараз через карантинні обмеження не можуть виїхати з окупованого Донбасу на підконтрольну українській владі територію. Пенсії очікують своїх власників і будуть доступні при першому їхньому зверненні.

Нагадаємо:

  • Ощадбанк продовжив до 1 січня 2021 року дію платіжних карток переселенців, обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», через карантин і тимчасові обмеження, викликані COVID-19.
  • Віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков зазначив, що пенсіонери з непідконтрольного Донбасу зможуть отримувати пенсії, навіть якщо їх карти Ощадбанку вже прострочені, а вони не можуть перетнути КПВВ через карантин. Рішенням Кабміну знято обмеження щодо верифікації в 60 днів до того, як буде завершено повністю карантин.
  • Ощадбанк пояснив, що продовження дії електронних пенсійних посвідчень (ЕПП), які одночасно є банківськими картками, до 1 січня 2021 року, стосується виключно карток пенсіонерів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО).