Ціна електрики в Україні зросла на 28%, вона вже на третину дорожча від Північної Європи – Наші Гроші

Життя
Фото: Элек.ру

Середньозважена ціна електроенергії станом на 1 листопада на «ринку на добу наперед» (РДН) за добу в Об’єднаній енергосистемs України зросла на 27,65% до 3208,11 грн./Мвт.год. Найбільшим частка в тепловій генерації належить ДТЕК Ріната Ахметова. Холдинг контролює тут понад 70%, а також 70% в тепловій генерації електроенергії та 80% видобутку енергетичного вугілля в країні.

Про це повідомляють Наші Гроші з посиланням на ДП «Оператор ринку».

За місяць середня ціна на РДН майже на 20%. На початок місяця середньозважена ціна складала 1911,21 грн./Мвт.год.

Різкий стрибок ціна на початку листопаду встановив на РДН ціну майже в 105 євро за Мвт.год. Тепер ціна в Україні значно вища за аналогічні показники в більшості країн Євросоюзу. Наприклад, в сусідній Польщі ціна на е/е складає майже 72 євро/ Мвт.год., у Франції 92 євро/ Мвт.год., а в розташованій на півночі Європи Швеції середня ціна становить біля 35 євро Мвт.год., – втричі дешевше від України.

Журналіст Юрій Ніколов заявив, що група підсанкційного депутата Держдуми РФ Олександра Бабакова контролює українські обленерго, а в РНБО та СБУ цього не помічають.

Як повідомлялося, уряд планує підвищення тарифів на електроенергію для населення: серед запланованих Кабміном ініціатив для забезпечення фінансової стабільності енергетики в умовах кризи – перегляд тарифів на електроенергію для населення та перегляд «зеленого тарифу». Раніше прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що Кабінет міністрів не планує в цьому році підвищувати тариф на електричну енергію для населення.

Кабінет міністрів 10 червня підписав «Меморандум про взаєморозуміння стосовно врегулювання проблемних питань в сфері відновлюваної енергетики». Меморандум передбачає, що виробники відновлювальних джерел енергії (ВДЕ) приймають умови добровільної реструктуризації «зелених» тарифів, який передбачає їх зменшення. Зокрема, для всіх об’єктів електроенергетики, які виробляють сонячну енергію, передбачається зменшення тарифів на 15%, для об’єктів, які виробляють електроенергію з енергії вітру – на 7,5%. Також українська влада зобов’язується визначити і затвердити річні квоти підтримки «зеленої» енергетики і забезпечує проведення аукціонів з розподілу таких квот.

  • Тарифи на електроенергію невпинно зростатимуть. 30 квітня НАЕК «Енергоатом» розмістила інформацію про те, що виробництво найдешевшої на ринку атомної електроенергії зменшиться. Міністерство енергетики встановило новий прогнозний баланс на 2020 рік. Згідно документу виробництво атомної енергії зменшиться на 8,6%. Три енергоблоки на Запорізькій та Рівненській АЕС виведуть в резерв, а потужність семи блоків на Южно-Українській, Запорізькій, Хмельницькій та Рівненській атомних електростанціях зменшать. При цьому програє населення та промисловість, держава зазнає мільйонних збитків, у прибутку буде лише один бізнес – Ріната Ахметова. 
  • Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Зменшення потужностей АЕС – збільшення доходів Ахметова.