Порошенко доручив МЗС готуватися до розриву договору про дружбу з РФ

Президент України Петро Порошенко доручив Міністерству закордонних справ готуватися до розриву Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією і чекає відповідних документів.

Про це глава держави заявив в ході наради з українськими послами у вівторок, 27 серпня, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«Сьогодні ми підійшли достатньо підготовленими і юридично захищеними до наступного кроку – припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ, який з вини Москви вже давно став анахронізмом», – сказав Порошенко.

Він додав, що МЗС вже отримав відповідне доручення і найближчим часом Україна здійснить необхідні кроки.

«Вже найближчим часом чекаю від МЗС України необхідний пакет документів для таких дій», – підкреслив президент.

Як повідомлялося, 12 квітня 2018 Петро Порошенко заявив, що запропонує Верховній Раді припинити дію окремих положень договору про дружбу з Росією.

Нагадаємо, «Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією» був підписаний 31 травня 1997 року строком на 10 років (з наступною автоматичною пролонгацією документа, якщо сторони не висловляться проти). Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ – 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).

Згідно ст. 40 договору, його укладено строком на 10 років. Дія договору автоматично продовжується на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду. Термін відліку першого десятирічного періоду починався з дати набрання договором чинності (з 1 квітня 1999 роки) і закінчувався 1 квітня 2009 року.

Згідно з Угодою про дружбу, співробітництво і партнерство між РФ і Україною, закріплювався принцип стратегічного партнерства, визнання непорушності існуючих кордонів, поваги територіальної цілісності та взаємного зобов’язання не використовувати свою територію на шкоду безпеці іншої сторони.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine