ФСБ заявила про затримання українця за звинуваченням у «шпигунстві»

Новини
ФСБ

ФСБ РФ заявила про затримання в Тулі громадянина України, який нібито намагався добути секретні відомості про російське озброєння.

Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на ФСБ.

Російська спецслужба стверджує, що затриманий «на гарячому» громадянин України нібито за завданням розвідувальних служб України здійснював пошук працівників російських оборонних підприємств з-поміж секретоносіїв для отримання від них «відомостей про перспективні розробки в області стрілецького озброєння, що охороняються законом».

Ім’я затриманого не називається. Порушено справу за статтею про шпигунство. Затриманому загрожує до 20 років позбавлення волі.

Після початку російської агресії в Україні спецслужби РФ регулярно затримують українських громадян за звинуваченням у шпигунстві, значна частина з них визнана політичними в’язнями.

В окупованому Криму на кінець червня в ув’язненні перебувають 17 осіб, яких затримала ФСБ за обвинуваченням нібито «в підготовці диверсій, зберіганні зброї та шпигунстві».

Крім того, всього на кінець червня правозахисники зафіксували 227 кримінальних справи за ухилення від служби в Збройних Силах РФ, що передані на розгляд до «судів» Криму. За 210 з них уже ухвалено вироки, ще 17 перебувають на стадії розгляду.

Як повідомлялось, 6 липня 2021 року «Сімферопольський районний суд» продовжив арешт Владиславу Єсипенку до 18 грудня 2021 року.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.
  • На початку травня 2021 року стало відомо, що в Криму Владиславу Єсипенко інкримінують ще одне обвинувачення – за ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).