Фінська компанія відмовилася постачати генератори в Крим через можливі санкції – ЗМІ

Новини

Фінська машинобудівна компанія Wärtsilä, яка виробляє машинне та інше обладнання для електростанцій відмовилася постачати обладнання для аварійно-рятувального судна, яке будується на керченському суднобудівному заводі «Залив» в окупованому Криму.

Як повідомляє російське інформагентство РБК, цю інформацію підтвердив партнер декількох російських суднобудівних компаній і представник Wärtsilä, передає Центр журналістських розслідувань.

За словами одного з джерел видання, відмова постачати дизельні генератори привів до збільшення терміну будівництва судна і необхідності коригування проектної документації. Спочатку, пише РБК, судно планувалося здати вже в 2018 році.

Представник Wärtsilä розповів РБК, що компанія відмовилася постачати дизельні генератори керченської судноверфі через санкції ЄС.

«Це питання ретельно розглядався, і було прийнято рішення, що це не буде відповідати існуючим режим санкцій. Тому Wärtsilä не може надати запитану обладнання », – додав він.

Співрозмовник агентства підкреслив, що Wärtsilä давно і плідно працює з Росією і готова продовжувати співпрацю, але тільки в рамках діючих правил.

Російський Мінтранс замовив будівництво аварійно-рятувального судна потужністю 4 МВт ще в 2015 році у єдиного постачальника – Зеленодольського заводу імені А.М. Горького. За даними галузевих видань «Корабел» і Port News, це судно будується на керченської верфі «Залив».

Нагадаємо, 21 липня 2017 року Siemens підтвердив незаконне переміщення чотирьох своїх газових турбін, призначених для проекту в Тамані, на територію окупованого Криму і заявив про призупинку поставок генеруючого обладнання за діючими контрактами з держкомпаніями РФ. Концерн заявив про вихід зі складу ЗАТ «Интеравтоматика», яка задіяна в установці турбін на ТЕС в Криму.

28 липня «Технопромекспорт» визнав, що поставив у окупований Крим газові турбіни Siemens після їхньої «модернізації».

4 серпня Рада ЄС внесла до списку санкції, введених проти Росії, трьох росіян і три російські компанії, відповідальних за незаконну поставку газових турбін Siemens в окупований Крим.

14 грудня 2017 року заступник глави Міненерго РФ Андрій Черезов повідомив журналістам, що дві турбіни на двох споруджуваних ТЕС в Криму вже змонтовані, ще 2 – будуть встановлені до 2018 року. За його словами, обладнання буде обслуговувати компанія «Технопромекспорт».

11 січня 2018 року Арбітражний суд Москви відмовив ТОВ «Сіменс технології газових турбін» – спільному підприємству німецького концерну Siemens і АТ «Силові машини» – в позові до двох структур держконцерну «Ростех» – ВАТ «ВО «Технопромекспорт» і ТОВ «ВО «Технопромекспорт» – про повернення німецьких турбін, незаконно переміщених в окупований Крим в обхід санкцій Євросоюзу.