Потреби в евакуації населення з Херсонської області немає – МінТОТ

Випадків хімічного отруєння серед населення Херсонської області не зафіксовано, потреби в евакуації населення немає.

Про це 8 вересня повідомили в Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України з посиланням на дані Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА, передає Центр журналістських розслідувань.

У відомстві зазначили, що з метою профілактики та попередження можливих негативних наслідків для здоров’я дітей близько 2 тисяч осіб відправлять в Скадовськ.

«Діти навчатимуться в школі і відпочивати з батьками та супроводжуючими педагогами», – відзначили в міністерстві.

За даними МінТОТ, 7 вересня в Скадовськ були відправлені 200 осіб, 8 вересня – 500 осіб.

Прокуратура АРК відкрила провадження за фактом забруднення атмосферного повітря в Криму і Херсонській області.

Держприкордонслужба України відкрила КПВВ «Каланчак» на в’їзд з Криму на материкову Україну для всіх, хто потребує лікування після викидів з заводу «Кримський титан» в Армянську, який належить українському олігарху Дмитру Фірташу.

На контрольно-пропускних пунктах «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар» на адмінмежі з тимчасово окупованими територіями АР Крим і м. Севастополя будуть розгорнуті наметі державної служби з надзвичайних ситуацій та буде надаватись медична допомога громадянам, які постраждали від хімічних викидів заводу «Кримський титан» у Армянську. Урядовці закликають без нагальної потреби не відвідувати заражені території півострова, Центру журналістських розслідувань повідомив Юсуф Куркчі, перший заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщенних осіб України.

Як повідомив Центру журналістських розслідувань Віктор Вакараш, заступник міністра екології та природних ресурсів України, 6 вересня спеціальна міжвідомча робоча група розпочала перевірку екологічного стану прикордонних з окупованим Кримом районів Херсонщини. Робоча група створена за розпорядженням прем’єр-міністра України.

Після хімічних викидів з кислотонакопичувача заводу «Кримський титан», який належить українському олігарху Дмитру Фірташу, які спричинили погіршення стану здоров”я мешканців Армянська, підприємство не зупинило роботу, як заявляли чиновники Криму і РФ.  Із труб підприємства, що виробляє диоксид титану йде дим, печі зупинять лише за тиждень.

Помічник начальника Херсонського прикордонного загону Іван Шевцов повідомив Центру журналістських розслідувань, що з 2 вересня прикордонники Херсонського прикордонного загону, які несуть службу на межі з окупованим Кримом, кожного дня фіксують наявність отруйних хімічних речовин в повітрі в Чаплинському та Каланчацькому районах Херсонської області внаслідок випаровування вмісту кислотонакопичувача заводу «Кримський титан».

Комісія Херсонської обласної екоінспекції у п’ятницю, 31 серпня, розпочала на адмінкородні з окупованим Кримом перевірку загрози потрапляння небезпечних речовин на територію Херсонської області.  

У розслідуванні «Двоокис Фірташа» Центр журналістських розслідувань повідомляв, що розташований в окупованому Криму завод «Кримський титан» Дмитра Фірташа скидає відходи в відстійники у Херсонській області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою виробництва через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям завозить через закритий порт Керчі український ільменіт.

За версією української розвідки, причиною хімічних викидів стало попадання снарядів в технологічні ємності під час тренувань підрозділів збройних сил РФ.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine