11 партій отримали право на державне фінансування

Нацагентство з питань запобігання корупції (НАЗК) ухвалило рішення про надання партіям держфінансування на підставі результатів позачергових виборів народних депутатів. 

Про це повідомляє прес-служба відомства, пише Центр журналістських розслідувань.

Держава фінансуватиме статутну діяльність наступних політсил: «Слуга народу», «Опозиційна платформа – За життя», «Батьківщина», «Європейська солідарність», «Голос», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Сила і честь», «Опозиційний блок», «Українська стратегія Гройсмана», «Партія Шарія», «Свобода».

Вказується, що усі 11 партій виконали умови для отримання державних коштів, зокрема відкрили окремий гривневий рахунок в установі українського банку.

Партії отримують право на фінансування їхньої статутної діяльності з дня, наступного за днем відкриття першого засідання Верховної Ради. Фінансування у перший рік нового скликання Ради починається з 1 січня з одночасним виділенням коштів, на які партії мають право, за час, що минув з дня, наступного за днем відкриття першого засідання Ради нового скликання.

Партія має право на держфінансування, якщо на останніх виборах народних депутатів її виборчий список кандидатів у загальнодержавному багатомандатному окрузі отримав не менше 2% голосів виборців.

Нагадаємо:

  • 21 липня 2019 року в Україні пройшли позачергові вибори до Верховної Ради України IX скликання. Українці в багатомандатному виборчому окрузі мали можливість проголосувати за одну з 22 партій, які брали участь у виборах. Також виборці могли проголосувати за одного з кандидатів на 199 одномандатних виборчих (мажоритарних) округах, де за місце в парламенті боролись 3220 кандидати: 1404 представляли 58 політичних партій і блоків, ще 1680 – самовисуванці.
  • 27 липня ЦВК опрацювала всі електронні протоколи окружних виборчих комісій на позачергових виборах до Верховної Ради. За ними за партійними списками і в одномандатних виборчих округах партія «Слуга народу» отримує 254 з 424 місць у парламенті, тобто абсолютну більшість, і тому не має потреби утворювати коаліцію з іншими партіями, аби сформувати уряд України.
  • 3 серпня ЦВК на своєму засіданні оголосила офіційні результати виборів у багатомандатному виборчому окрузі (за партійними списками). Згідно з ними партія «Слуга народу» отримує у Верховній Раді 124 мандати, «Опозиційна платформа – За життя» – 37, ВО «Батьківщина» – 24, «Європейська солідарність» – 23, «Голос» – 17 мандатів.
  • 5 серпня Центрвиборчком визнав обраними 198 народних депутатів України в 198 із 199 одномандатних виборчих округах.
  • 7 серпня газети «Голос України» і «Урядовий кур’єр» опублікували списки депутатів Верховної Ради, обраних на позачергових виборах 21 липня 2019 року. Вказані імена 423 депутатів, крім переможця в одномандатному окрузі №210, де результати голосування були встановлені після відведеного для цього законом терміну.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine