«Суд» у Криму переніс розгляд справи Едема Бекірова через погіршення його здоров’я

«Верховний суд» Криму через погіршення здоров'я політв'язня Едема Бекірова переніс розгляд справи.

Про це повідомила Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова, повідомляє Центр журналістських розслідувань.

«На сьогодні було заплановано розгляд клопотання про перенесення справи Бекірова в «Красноперекопський районний суд Республіки Крим”або”Центральний районний суд» Сімферополя. Однак Бекіров не зміг брати участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, як це було заплановано. Для цього йому необхідно було прийти з камери в спеціально обладнане приміщення на території СІЗО», – розповіла Денисова.

«Через біль у спині він не зміг цього зробити. З тієї ж причини два дні тому Едем Бекіров не зустрів зі своїм адвокатом», – додала омбудсмен.

Засідання «Верховного суду» перенесли на 14:00 20 серпня.

Нагадаємо:

  • 12 грудня на адмінкордоні з Кримом на російському КПП співробітники ФСБ затрималикримськотатарського активіста, жителя Новоолексіївки Херсонської області Едема Бекірова, який їхав на півострів провідати свою 78-річну матір. У січні 2018 року Бекіров переніс складну операцію на серці, в ході якої йому були встановлені 4 шунти. Він носить знімний протез на правій нозі (нижче коліна).
  • ФСБ висунула активісту офіційне обвинувачення «в незаконному обороті зброї і незаконній передачі, збуті, зберіганні, перевезенні або носінні вибухових речовин (ч. 2 ст. 222 і ч.2 ст. 222.1 КК РФ)».
  • 11 червня ЄСПЛ зобов’язав владу Росії негайно помістити в лікарню важкохворого Бекірова, який утримується в сімферопольському СІЗО окупованого Криму. Це рішення не було виконано.
  • 10 липня ЄСПЛ зобов’язав уряд РФ провести незалежне медичне обстеження Бекірова.
  • 15 липня омбудсмен РФ Тетяна Москалькова заявила, що Бекірова нібито перевели в лікарню. Однак дочка активіста Елеонора Бекірова повідомила, що батька перевели в санчастину СІЗО №1 Сімферополя, проте медичної допомоги він досі не отримує. У Бекірова значно погіршився стан здоров’я.
  • Кримінальну справу Бекірова направили з Сімферополя для розгляду по суті в «Красноперекопський районний суд». У Красноперекопську немає ізолятора тимчасового утримання, найближчий знаходиться в Армянську, умови утримання якого загрожують життю Бекірова, крім того, він може не пережити етапування із СІЗО Сімферополя.
  • 8 серпня «Верховний суд Криму» продовжив до 11 жовтня термін утримання під вартою Едему Бекірову.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine