Міжнародну слідчу групу від України у справі MH17 очолив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов

Українську частину міжнародної Спільної слідчої групи (JIT, Joint Investigation Team) у справі щодо розслідування збиття літака Малазійських авіаліній рейсу MH17 у небі над Донбасом очолив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов. 9 березня у Нідерландах розпочинається судове слухання у справі MH17.

Заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов, Амстердам, 08.03.2020 Фото: gp.gov.ua

Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

Як зазначається, роботу міжнародної слідчої групи з розслідування катастрофи літака рейсу MH17, в результаті якої загинули 298 цивільних осіб, продовжено. До JIT входять представники правоохоронних органів п’яти країн: України, Нідерландів, Бельгії, Австралії та Малайзії.

8 березня в Амстердамі погоджено та затверджено оновлений список членів Спільної слідчої групи від України. Від Офісу Генерального прокурора до JIT увійшли 4 представники. Групу очолив заступник генпрокурора Гюндуз Мамедов, який на центральному рівні координує роботу щодо розслідування міжнародних злочинів. Такий високий рівень в українській групі забезпечено вперше.

«Всі ці кроки гарантують продовження розслідування щодо збиття Боїнгу для єдиної мети – притягнення до відповідальності всіх винних у катастрофі: від тих, хто віддавав команди до тих, хто їх виконував. Всі країни-члени JIT працюють над пошуком правди, і ми її знайдемо», – зазначив Мамедов.

Після підписання документів щодо продовження роботи Спільної слідчої групи та її оновлення, JIT провела перше засідання у новому складі. Всі сторони засвідчили свою повну готовність до співпраці.

Зокрема, Гюндуз Мамедов запевнив, що ця справа є одним з ключових пріоритетів в діяльності органів прокуратури. Тому національні правоохоронні органи не тільки готові ще більш ефективно розслідувати злочин, а й якомога швидше знайти всіх винних у трагедії для притягнення до кримінальної відповідальності.

Представники JIT домовились про подальші кроки у своїй роботі, а також обговорили початок судового процесу, що стартує 9 березня в комплексі юстиції «Схіпхол». В суді у якості слухачів братимуть участь і українські прокурори.

Судовий процес проходитиме у Нідерландах, як країни, громадян якої було найбільше на борту літака Малайзійських авіаліній, за процедурою згідно законодавства Королівства Нідерланди.

Як повідомлялось, Україна посилить міжнародну слідчу групу з розслідування справи щодо МН17 професіоналами і збереже інституційну пам’ять після звільнення попереднього складу прокурорів, які брали участь у розслідуванні.

Нагадаємо: 

  • 7 липня 2014 року в Донецькій області поруч із селищем Шахтарськ в зоні бойових дій було збито Боїнг-777 «Малайзійських авіалііній», що слідував рейсом MH17 «Амстердам-Куала-Лумпур». Всі 298 осіб, які перебували на борту літака, загинули.
  • В травні 2018 року експерти спільної слідчої групи оголосили, що дійшли до висновку про те, що пасажирський лайнер рейсу МН17 збила ракета, випущена зенітно-ракетним комплексом Бук 53-й бригади ППО російської армії , який був доставлений на захоплену територію України з Курська.
  • Спільна слідча група, яка розслідує збиття над Україною літака MH17 17 липня 2014 року, назвала чотирьох підозрюваних. Це росіяни Ігор Гіркін, Сергій Дубінський, Олег Пулатов і українець Леонід Харченко.
  • СБУ встановила понад 150 причетних до транспортування комплексу «Бук» у катастрофі Boeing 777 рейсу MH17.
  • У міжнародної Спільної слідчої групи (JIT) є очевидець запуску ракети, яка збила малайзійський Boeing-777 рейсу MH17 в небі над Донбасом 17 липня 2014 року, заявив керівник слідчої групи Фред Вестербеке.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine