Опублікований перелік підстав для перетину КПВВ на адмінкордоні з Кримом

Представництво Президента України в АР Крим опублікувало перелік можливих гуманітарних підстав для перетину КПВВ на адмінкордоні з Кримом.

«Розуміючи всі ризики у зв’язку з рішенням Уряду щодо обмеження перетину адмінмежі з Кримом, Представництво наголошує, що докладатиме зусиль для того, щоб збалансувати таке рішення, з урахуванням прав та інтересів громадян України, які живуть на окупованій території, зберегти можливість комунікації та зв‘язків.

За результатами обговорень Представництва, Офісу Президента та Уряду, інформуємо про перелік можливих гуманітарних підстав для перетину КПВВ на час тимчасового обмеження їх роботи:

– подача абітурієнтом (із одним з батьків/опікунів) документів для вступу до навчального закладу;
– у випадках відсутності реєстрації місця проживання, проте наявності інших підтверджень проживання в Криму/на підконтрольній Уряду території;
– необхідності дотримання принципу єдності сім’ї;
– у випадках тяжкої хвороби особи та необхідності поповнення запасів ліків та/чи отримання медичної допомоги;
– у випадках смерті або тяжкої хвороби близьких родичів;
– в інших випадках, коли є підстава вважати, що ситуація вимагає невідкладного перетину особою адміністративної межі в будь-якому напрямку (зокрема й у випадках політично мотивованого переслідування з боку окупаційної влади).

Обов’язковою умовою після перетину КПВВ з тимчасово окупованої території є встановлення додатку Дій вдома. Достроково припинити самоізоляцію можна після отримання негативного ПЛР тесту на COVID-19.

Інструкція тут.

Рішення про перетин КПВВ за гуманітарними підставами приймається Державною прикордонною службою за погодженням з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій. Представництво сприятиме громадянам у отриманні такого рішення.

Представництво наголошує, що в умовах обмежень, встановлених окупаційними адміністраціями Російської Федерації, щодо свободи пересування, Україна має проявляти максимальну турботу до громадян, які потребують доступу до адміністративних, освітніх, медичних та інших послуг та вживати необхідних заходів для підтримки зв’язків з мешканцями тимчасово окупованого Кримського півострова.

В Представництві готові максимально сприяти громадянам у перетині адміністративної межі між АР Крим та Херсонською областю, контактувати по окремих зверненнях з Державною прикордонною службою України, а також з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій до вирішення питання та перегляду умов перетину КПВВ.

Для отримання індивідуальних консультацій та допомоги в питаннях перетину КПВВ просимо звертатися до служби звернень Представництва:

за адресою для звернень громадян: м. Херсон, проспект Ушакова, 42;
за телефоном безкоштовної “гарячої лінії”: 0 800 502 192;
за допомогою мережі Skype – обліковий запис: arkpredstavnictvo;
електронною адресою: zvernennia@ppu.gov.ua

  • Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про тимчасові обмежувальні заходи щодо перетину контрольних пунктів в’їзду на тимчасово окуповану територію Автономної Республіки Крим і м. Севастополя та виїзду з неї.
  • Правозахисники закликали владу забезпечити належним чином реалізацію процедури припинення самоізоляції осіб, які прибули з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму, в разі отримання негативного результату тестування на COVID-19 методом ПЛР. Вони вказують, що ухвалений Кабміном України механізм дострокового припинення самоізоляції не працює, а правила його функціонування є непрозорими.
  • З 1 серпня скасовується обов’язкова двотижнева самоізоляція для громадян, які в’їжджають на підконтрольну уряду України територію з тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Особам, які перетинають КПВВ на лінії розмежування та адмінкордоні з півостровом, вже не потрібно буде встановлювати мобільно додаток «Дій вдома».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine