Російський інститут ядерних досліджень виявився власником надр в Україні

Новини
Відпрацьований виробок на шахті ДП «Артемсіль» Фото: tov_tob.livejournal.com

Інститут ядерних досліджень Російської академії наук (Москва) з 2007 року є власником спеціального дозволу на користування надрами Артемівського родовища кам’яної солі у Донецькій області. Держгеонадра просить Раду національної безпеки і оборони внести російську наукову установу до санкційного списку України.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на листи Державної служби геології та надр України (Держгеонадра) до РНБО від серпня 2020 року.

В оприлюдненому документі йдеться про те, що у 2007 році Міністерство охорони навколишнього природного середовища України надало Інституту ядерних досліджень Російської академії наук спеціальний дозвіл на користування надрами Артемівського родовища кам’яної солі терміном на 20 років. Дозвіл передбачає будівництво та експлуатацію підземних споруд, не пов’язаних з видобуванням корисних копалин, зокрема для підземного зберігання нафти, газу та інших речовин і матеріалів, захоронення шкідливих речовин та відходів виробництва, а також скидання стічних вод.

Фото: statewatch.org.ua

«Те що інститут Російської академії наук був викритий серед власників спецдозволів на надра лише 2020 року свідчить про те, що система державного моніторингу потенційного та реального впливів російських структур на економіку в Україні неефективна», – прокоментував ситуацію голова StateWatch Гліб Канєвський.

У своєму листі Державна служба геології та надр звернулася до РНБО з проханням забезпечити внесення до санкційного списку України російський інститут ядерних досліджень. Однак, станом на листопад 2020 року на інститут санкції не накладені.

Нагадаємо:

  • 19 березня 2019 року президент України увів в дію рішення РНБО про розширення санкційних списків фізичних і юридичних осіб РФ, які причетні до будівництва Керченського мосту, нападу на кораблі ВМСУ біля Керченської протоки, організовували псевдовибори на окупованих територіях Донбасу та Криму, незаконно використовують музейне зібрання України. До списку також додані керівники Ради Федерації та депутати Держдуми РФ.
  • Переліки фізичних та юридичних поповнились громадянами Росії, санкції США до яких були застосовані ще 2014 року. Серед них – 25 державних діячів та бізнесменів, відсутність яких в списку РНБО були виявлені Центром журналістських розслідувань при співставленні зі списком США.
  • Також до оновленого українського списку санкцій включено російські компанії-перевізники, що брали участь у перевезенні російських військ та техніки до Криму під час анексії, компанії, які будували Керченський міст та газопровід Краснодарський край – Крим, а також компанії російських олігархів – Олега Дерипаски, Олексія Мордашова та Геннадія Тимченка.
  • 14 травня 2020 року президент України підписав указ про введення в дію нових санкцій щодо юридичних та фізичних осіб РФ. У нових санкційних списках РНБО України опинились 23 культурних і наукових установ Росії, а також 38 російських і кримських телеканалів, радіо і медіаресурсів.
  • Докладніше про санкційну політику України та про спробу переформатувати систему контролю за застосуванням та скасуванням санкцій дивіться у відеоблозі Євгенія Лешана «Дай покермую! СБУ хоче узурпувати контроль за санкційною політикою України».