Україна в ОБСЄ розкритикувала заяви РФ про «народи Криму та Донбасу»

Новини
Нарада ОБСЄ з огляду виконання зобов'язань держав-учасників в людському вимірі, Варшава, 17.09.2019 Фото: atr.ua

На засіданні Постійної ради ОБСЄ місія України жорстко розкритикувала заяви російської делегації про нібито існування окремих «народу Криму» та «народу Донбасу». Подібні маніпуляції були дуже поширеними у Москві ще за радянських часів, коли ідеологи Кремля намагалися сформувати так званий радянський народ, намагаючись виправдати злочини тоталітарного режиму та «стерти» ідентичність національних республік. 

«На засіданнях Постійної ради ми регулярно чуємо аргументи російської сторони, чому вона не хоче припиняти збройну агресію та виводити свої війська з суверенної території України. Минулого тижня, наприклад, нам повідомили про існування так званого «народу Донбасу» зі своєю власною – цитую російську делегацію – «національно-культурною ідентичністю», як і так званого «народу Криму», – заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк, повідомляє Укринформ.

«Пройшов час, але ці ідеї в Москві залишились незмінними. Російські лідери просто не сприймають існування суверенної Української держави», – заявив Цимбалюк.

Український дипломат підкреслив, що ніхто не чув про «народи Донбасу та Криму» до лютого 2014 року – моменту, коли Росія розпочала вторгнення в Україну.

«Усі вони є громадянами України, включаючи українців, росіян, кримських татар та багато інших етнічних спільнот, які мирно жили в злагоді, поки Кремль не прийняв рішення про інтервенцію. Не існувало жодної такої «національно-культурної ідентичності», яка могла б виправдати збройне вторгнення Росії в Донецьку та Луганську області. У Криму кримськотатарський народ активно виступив проти російської окупації, а не закликав до неї. І він продовжує розплачуватися за цю опозицію, страждаючи від незаконних обшуків, затримання та тривалих вироків», – наголосив очільник місії України в ОБСЄ.

Він закликав російську делегацію припинити поширювати брехливі наративи і натомість зосередитись на виконанні зобов’язань у межах мінського та нормандського форматів та зобов’язань РФ як держави-окупанта у Криму.

Євгеній Цимбалюк

Міністри закордонних справ країн «Великої сімки» заявили про рішучу підтримку суверенітету, територіальної цілісності та незалежності України з нагоди сьомої річниці спроби незаконної анексії Криму РФ.

Стратегія деокупації та реінтеграції Криму і Севастополя була ухвалена через сім років після початку російської агресії. Тепер саме на цьому документі базуватиметься політика з відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Втім, Стратегія вийшла не бездоганною – деякі питання не були включені до неї як такі, що відносяться до тактики. Та не всі з цим згодні.  Детальніше – в матеріалі ЦЖР Стратегія – поки без тактики

Нагадаємо:

  • 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксенов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.
  • 27 лютого 2014 року будівлі ВР і Радміну АРК були захоплені озброєними російськими спецназівцями без розпізнавальних знаків. В цей же день над будівлями були підняті російські прапори. Також перекинуті з Росії військові без розпізнавальних знаків окупували весь Крим, поставивши блокпости на в’їздах і зайнявши аеропорт.
  • 16 березня 2014 року в Криму і Севастополі пройшов незаконний «референдум», за результатами якого 96,77% виборців республіки і 95,6% виборців Севастополя нібито проголосували за приєднання Криму до Росії.