«Північний потік-2»: Палата представників США підтримала введення нових санкцій

Палата представників США, контрольована демократами, 22 вересня схвалила поправки до проекту оборонного бюджету США, які передбачають санкції проти осіб, які мають відношення до газопроводу «Північний потік-2».

Судно компанії Allseas укладає труби для газопроводу «Північний потік-2» Фото: picture alliance/dpa/B.Wusteneck

Про це повідомило Radio Free Europe/Radio Liberty.

До санкцій входять заборона видавання віз і в’їзду у США особам, які мають стосунок до проекту, блокування їхньої власності і компаній у США, а також інші покарання, передбачені американським законодавством, повідомляє «Голос Америки».

Одна з поправок вимагає від глав Пентагону і Держдепу США подати детальний звіт про фінансові переваги Росії та ризики для України, європейських партнерів і НАТО після запуску газопроводу.

Такий крок може поставити під загрозу угоду між адміністрацією президента США Джо Байдена і Німеччиною, якої сторони досягли в липні цього року, повідомило видання.

Палата представників одностайно підтримала пакет поправок. Далі законопроект має схвалити Сенат і підписати президент США Джо Байден.

Олена Зеркаль, колишня заступниця глави МЗС України, яка очолює захист Нафтогазу в судах з Газпромом, заявила, що рішення суду в Німеччині не зупинить плани з будівництва та запуску газопроводу, але змусить Росію грати за європейськими правилами.

Міністри енергетики України, Сполучених Штатів Америки та Німеччини на полях саміту Кримської платформи обговорили загрози для енергетичної безпеки України та всієї Європи від реалізації проекту будівництва газопроводу «Північний потік – 2», питання реформування енергетичного сектору України та запровадження новітніх технологій, повідомляє Офіс президента.

Канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що попри запуск «Північного потоку-2» угода про транспортування російського газу через територію України має бути продовжена і газ не можна використовувати у якості зброї, інакше Росії загрожують подальші санкції Євросоюзу. Президент Володимир Зеленський сказав, що досі не розуміє, хто дасть гарантії економічної безпеки Україні після 2024 року, коли завершиться дія контракту на транзит російського газу в Європу.

В свою чергу Зеленський сказав, що досі не розуміє, хто дасть гарантії економічної безпеки Україні після 2024 року, коли завершиться дія контракту на транзит країною російського газу в Європу.

Нагадаємо:

  • 15 липня 2021 року канцлер Німеччини Ангела Меркель на спільній прес-конференції з президентом США Джо Байденом в Білому домі попередила Росію, що Європа вживе «активні дії», в разі якщо Москва порушить права України як газотранспортної держави.
  • 22 липня 2021 року США та Німеччина офіційно домовились про завершення будівництва російського газопроводу «Північний потік-2», опублікувавши спільну декларацію з обіцянками підтримки України.
  • 23 липня 2021 року прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що оскільки Німеччина є основним споживачем російського газу в Європі, транзит газу через Україну після 2024 року залежатиме, в тому числі, від обсягів європейського попиту.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine