Джелялов подякував Зеленському за виступ на Генасамблеї ООН і Ердогану за підтримку України і захист інтересів кримських татар

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелялов передав із СІЗО Сімферополя короткі звернення, в яких подякував президенту України Володимиру Зеленському за виступ на Генасамблеї ООН, в якому глава держави згадав про нього в контексті порушення Росією прав людини в окупованому Криму. Також Джелялов подякував президенту Туреччини за підтримку територіальної цілісності України та постійну участь у захисті інтересів кримськотатарського народу.

Наріман Джелялов, перший заступник голови Меджлісу в «Сімферопольському районному суді», 06.09.2021 Фото: Elmaz Qırımlı

Тексти звернень опублікував адвокат Микола Полозов на своїй сторінці у Facebook.

Звернення написані українською мовою, Центр журналістських розслідувань публікує їх текст повністю.

Звернення до президента України Володимира Зеленського:

«Одним із головних іспитів для людини, яка стала жертвою несправедливих, жорстоких та абсолютно безпідставних переслідувань з боку окупаційної влади Росії в Криму, є необхідність бачити, чути, читати ті брехливі обвинувачення, докази, показання таємних свідків під час слідчих дій.

Це велике психологічне навантаження на людину, яке викликає в середині бурю емоцій.

Саме в цей час вкрай потрібно відчути підтримку людей, які, як і ти, розуміють всю химерність ситуації і намагаються допомогти. І ця підтримка достає цілі навіть в стінах тюрми, навіть через океан.

Повернувшись з управління ФСБ, де я разом з моїм адвокатом Еміне Авамілєвою ознайомились з новими, ще більш жорсткими звинуваченнями, тільки зайшовши до камери, перше, що я почув, про виступ Президента України на засіданні ГА ООН. Володимир Зеленський говорив в тому числі і про мою справу.

Я хочу висловити подяку пану Президенту за таку високу підтримку та участь в моїй долі.

Розумію, що Президент висловлював позицію, думки і підтримку тисяч вільних людей, в тому числі і моїх співвітчизників, які продовжують боротьбу за відновлення територіальної цілісності України, права людини та гідне майбутнє кримськотатарського народу.

Це надихає, надає сили вірити і діяти!

З повагою , Н.Д.»

Звернення до президента Туреччини Реджепа Ердогана:

«Як відомо, за безпосередньої участі Президента Ердогана були звільнені мої друзі і колеги Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров. Він продовжує цю справу і сьогодні, намагаючись визволити й інших політв’язнів.

Висловлюю подяку Президенту Туреччини Реджепу Тайіпу Ердогану за незмінну позицію Турецької Республіки щодо територіальної цілісності України, постійну участь в підтримці та захисті інтересів кримськотатарського народу».

Раніше Полозов опублікував першу і другу частини «тюремного щоденника» Нарімана Джелялова.

Як повідомлялось, 6 вересня 2021 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував заступника голови Меджлісу Нарімана Джелялова до 4 листопада. Також «Київський райсуд» обрав запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 4 листопада для двоюрідних братів Азіза і Асана Ахтемових, підозрюваних в скоєнні «диверсії» (ч. 1 ст. 281 КК РФ).

7 вересня 2021 року ФСБ заявила, що ГУР Міноборони України та Меджліс кримськотатарського народу причетні до організації диверсії, яка нібито сталася на газопроводі в окупованому Криму 23 серпня.

23 вересня слідство ФСБ пред’явило Джелялову нове обвинувачення. Тепер він обвинувачується в скоєнні диверсії в складі організованої групи з п. «А» ч. 2 ст. 281 КК РФ (покарання – від 12 до 20 років позбавлення волі). І по ч. 4 ст. 222.1 КК РФ – незаконне придбання, передача, зберігання, перевезення, пересилання чи носіння вибухових речовин або вибухових пристроїв в складі організованої групи (покарання – від 10 до 15 років позбавлення волі).

23 вересня президент України Володимир Зеленський під час виступу на Генасамблеї ООН закликав всі країни-учасниці організації поставити підписи під спільною декларацією учасників Кримської платформи.

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine